22 Ekim 2016

Kadir Çalışkan

Şeker Hastaları Beslenmelerine Dikkat Etmeli

22/10/2016 - 20:21

Türkiye'de son yıllarda şeker hastalığı artmaya devam ediyor. Beslenme uzmanları, ömür boyu ilaç kullanmaları gereken şeker hastalarının hayatlarını spor ve düzenli beslenme ile birlikte düzene sokabileceklerini belirtti.
Şeker Hastaları Beslenmelerine Dikkat Etmeli

Dünya Sağlık Örgütü, son yıllarda artan diyabet vakalarına karşı harekete geçti. Diyabet ile mücadele bütçesinin her geçen yıl artması, hastaların dengesiz beslenmeleri ve spordan uzak bir yaşam sürmelerine bağlanıyor. Yapılan açıklamada, şeker hastalarının hayatlarını kendi sağlıkları için düzene koymaları gerekiyor.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan açıklamada, “Dünya üzerinde her 11 kişiden biri şeker hastası. Genetik olarak her geçen yıl artış gösteren diyabete karşı önlemlerin alınması gerekiyor. Tüm ülkelerde sağlık kuruluşları bu yönde adımları atmaya başladı. Ancak diyabetle mücadelede asıl önemli olan bireyin izleyeceği yol. Tüm şeker hastaları mutlaka beslenmesine dikkat etmeli ve sporu yaşamın bir parçası haline getirmeli. Düzenli doktor kontrollerine önem vermeli” ifadeleri yer aldı.Yorum Yap