7 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Şenol Güneş Aboubakar’dan Memnun!

07/09/2016 - 17:37

Şenol Güneş Aboubakar’dan Memnun!

Mario Gomez’in gitmesinin ardından kara kara düşünen Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, lige verilen arada yapılan hazırlık maçı ve antrenman maçlarında yeni transfer Aboubakar’dan fazlasıyla memnun kaldığı öğrenildi. Her ne kadar iyi futbolcu transfer edilse de Mario Gomez’in geçen sene göstermiş olduğu performans ve takım ile uyumu hızlı yakalaması, yeni gelecek olan oyuncu için bir handikap oluşturuyordu. Şenol Güneş’in bu korkusu ise Aboubakar’ın performansı ile son buldu.

Takıma en son katılan isimlerden biri olan Vincent Aboubakar, Gaziantepspor ile oynanan hazırlık maçında bir gol atmıştı. İlk maçında golle tanışmasının ardından antrenmanlarda gösterdiği performansla da teknik heyeti memnun etmiş durumda. Güneş’in beklediğinden daha iyi bir oyuncunun kadroya dahil edildiğini yakın çevresiyle paylaşırken, hiç bir şekilde uyum sorunu çekmediği aktarıldı.

Beşiktaş yönetimi, Aboubakar için bu yıl Mario Gomez’den daha fazla gol atabilecek bir potansiyele sahip olduğunu belirtirken, artık iki oyuncunun kıyas edilmesinin anlamsız ve yersiz olduğunu söylemişti. Aboubakar, yaşı ile de Gomez’den çok daha genç ve gelecek vaad eden oyuncular arasında. Avrupa’ya önümüzdeki yıllarda transferi gerçekleşebilecek kalitede bir oyuncunun kadroda yer alması, Güneş’in işini kolaylaştıracak. Hücum hattında Cenk’i yedek bırakacak olan Aboubakar, oynanacak ilk lig maçında bu hafta taraftarlar ile buluşacak.

Porto’da 42 resmi maçta 17 gol atan oyuncunun, bu sezon Beşiktaş’ta bu sayıyı geçmesine kesin gözle bakılıyor. En büyük sebep ise Beşiktaş’ın hücum hattındaki yüksek performansı.Yorum Yap