8 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Şenol Güneş’ten Yeni 11!

08/09/2016 - 17:08

Şenol Güneş’ten Yeni 11!

Transfer bombalarını son gün ard arda patlatan siyah beyazlı camiada tatlı sıkıntı yaşanırken, Şenol Güneş’in yepyeni bir ilk 11 ile hafta sonu sahaya çıkması bekleniyor. Her bölge için ilk 11’i zorlayacak önemli isimlerin yer alması, yedek kulübesine çekeceği oyuncuların kısıtlı olması, Güneş’i tatlı bir sıkıntıya itmiş durumda. Buna rağmen oyuncuları ile iyi bir diyalog kuran Güneş, 3 farklı kulvarda yer alacaklarını ve herkese sıra geleceğini futbolculara aktardı.

Futbolcular ile açık ve samimi şekilde diyalog kuran Güneş, futbolculardan güven oyu alarak hafta sonu için yeni bir 11 belirledi. Antrenmanlarda geçtiğimiz sezon şampiyonlukta önemli pay sahibi olan isimleri yedek takıma aldığı dikkatlerden kaçmadı. Bu isimlerin başında ise Oğuzhan ve Olcay geliyor. Olcay’ın kesin olarak yedek kulübesine geçmesi beklenirken, Oğuzhan konusunda kararsız olduğu bildirildi. Oğuzhan’ın geçtiğimiz sezon şampiyonlukta önemli bir pay sahibi olması ve bu sezona iyi başlaması Şenol Güneş’in işini zorlaştırıyor.

Caner ve Adriano Birlikte Oynayacak!
Geçtiğimiz sezon İsmail Köybaşı ile tek başına kanadı kullanmaya çalışan Beşiktaş, bu sezon sol bek mevkisine Barcelona’dan Adriano’yu, İnter’den ise Caner Erkin’i aldı. İki oyuncunun birbiri ile rekabet etmesi beklenirken, Şenol Güneş iki oyuncuyu aynı anda oynatmayı planlıyor. Adriano ile Caner’in uyumunu beğenen Güneş, geride Adriano’yu, sol ileride ise Caner’i oynatmayı planlıyor. Olcay Şahan’ın yerine Caner’i çeken Güneş, Olcay Şahan’a fazla forma şansı vermeyi düşünmüyor.

Adriano’yu ara ara Atiba’nın yanında da denemesi dikkat çekerken, ileride ise Aboubakar ve Talisca’nın yeri garanti görünüyor. Antrenmanlarda bazen Cenk ve Aboubakar’ı aynı anda oynatan Şenol Güneş’in iç saha maçlarının bazılarında çift forvet oynama planı olduğu bildirildi.Yorum Yap