9 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Serdar Aziz’e Şok! 1 Ay Yok…

09/09/2016 - 15:22

Serdar Aziz’e Şok! 1 Ay Yok…

Galatasaray’ın Bursaspor’dan transfer ettiği Serdar Aziz, antrenmanda sakatlandığı bildirildi. Hırvatistan ile oynanan maçta dizinde bir ağrı hisseden ve buna rağmen maçı tamamlayan oyuncu, Galatasaray’a döndükten sonra da dizinde ağrılar hissettiğini teknik ekiple paylaşmıştı. Oyuncunun bugünkü sabah antrenmanında dizini zorlaması neticesinde sol dış menisküsünde problem olduğu ve tedavisine başlanması gerektiği aktarıldı.

Ameliyat Olacak!
Beklenmedik anda gelen sakatlık, Serdar Aziz’in ameliyat olmasına neden olacak. Menisküs ameliyatı olacak oyuncu, sahalardan en az 1 ay uzak kalacak. Ameliyat olmasının ardından 3 hafta sonra takımla birlikte çalışmalara başlayabilecek oyuncunun yeniden adapte olması ve forma olaşmasının da 15-20 gün alabileceği, bu nedenle oyuncunun 1 aydan daha fazla süre sahalardan uzak kalabileceği söylendi.

Kayserispor kadrosundan da çıkarılan oyuncunun Beşiktaş maçına kadar iyileşebileceği düşünülüyor. Oyuncunun moralinin ise düştüğü kaydedilirken, Galatasaray’ın savunma hattının da yeniden şekillenmesi gündemde. Henüz kadroda kendine şans bulamayan oyuncunun Kayserispor karşılaşmasıyla birlikte ilk 11’de yer alması bekleniyordu. Fakat sakatlığı nedeniyle stoper mevkiinde farklı oyuncu yer alacak.Yorum Yap