13 Şubat 2017

Muhammet Negiz

Sigortalılar Alacakları Olan 42 Milyon Lirayı Şirketlerde Unuttu

13/02/2017 - 8:42

Sigorta şirketleri tarafından yapılan açıklamaya göre, bu yıl 125 binden fazla sigortalı, sigorta şirketindeki biriken hayat poliçesi parası ya da hasar alacağını almayı unuttu. Unutulan rakamın toplamı is 42 milyon TL'yi aştı.
Sigortalılar Alacakları Olan 42 Milyon Lirayı Şirketlerde Unuttu

Her yılın başında sigorta şirketleri paralarını unutan sigortalıların listesini yayımlıyor. Açıklanan verilere göre, bu yıl parasını sigorta şirketinden unutan kişi sayısı 125 binden fazla iken unutulan para miktarı da 42 milyon TL’yi aşıyor. Sigortalıların 15 Haziran tarihine kadar paralarını almaları için telefon ya da mektup yoluna başvuruluyor.

Sigorta şirketleri tarafından yapılan açıklamaya göre, bu yıl 125 binden fazla sigortalı, hayat poliçesinde biriken parayı ya da aracının hasar alacağını almayı unuttu. Her yıl başında yayımlanan liste ile parasını almayı unutanlar ilan edilirken, 15 Haziran tarihine kadar paralarını almaları için telefon ya da mektup aracılığı ile bilgi verildiği ifade ediliyor.

GÜVENCE HESABINA DEVREDİLECEK

Yapılan açıklamaya göre, sigorta şirketlerinde 10 ya da 20 yıllık hayat poliçesi yaptıran ve söz konusu tarihlerin sonunda hayat poliçesinde biriken parayı almayı unutan vatandaşlar bulunuyor. Parasını unutan vatandaş sayısı 125 bin 885 olarak açıklanırken unutulan toplam para miktarı da 42 milyon 99 bin 911 TL olarak ifade ediliyor. Söz konusu paraların 15 Haziran tarihine kadar alınmaması durumunda ise 31 Haziran tarihinde sigorta şirketleri tarafından Güvence Hesabı’na devredilmesi öngörülüyor.Yorum Yap

 

film izle 2017 cs go crosshair kafa topu