16 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Simon Kjaer Galatasaray Maçında Oynayacak Mı? Fenerbahçe’de Sakatlık Depremi

16/11/2016 - 11:48

Fenerbahçe'de zorlu Galatasaray maçı öncesinde yaşanan sakatlıklar can sıkıyor. Ozan Tufan ve Lens'in sakat, Mehmet Topal'ın cezalı olması nedeniyle kadro kurmakta zorlanan sarı lacivertlilerde son kurban Danimarkalı savunmacı Kjaer oldu.
Simon Kjaer Galatasaray Maçında Oynayacak Mı? Fenerbahçe’de Sakatlık Depremi

Fenerbahçe’de sakat ve cezalı oyuncuların çokluğu Galatasaray maçı öncesi moralleri bozdu. Ozan Tufan’ın durumunun belirsizliği, Lens’in sakatlığı, Mehmet Topal’ın ise cezalı olması Fenerbahçe’nin elini oldukça zayıflattı. Son olarak ise Danimarkalı Kjaer’in sakatlanması Advocaat’ı zor durumda bıraktı. Kjaer’in derbiye yetiştirilmesi için tüm sağlık ekibi seferber oldu.

Fenerbahçe’nin Danimarkalı başarılı stoperi Simon Kjaer, Danimarka ile Çek Cumhuriyeti arasında oynanan hazırlık maçında sakatlandı. Çek futbolcu Petr Mares ile girdiği ikili mücadele sonrası sol ayağına darbe alarak yerde kalan Simon Kjaer, mücadelenin 78. dakikasında yerini Ankersen’e bıraktı. Çek Cumhuriyetinin ev sahibi olduğu hazırlık karşılaşması 1-1 sona erdi.

Sarı-lacivertlilerde sakatlar kervanına bir oyuncunun daha eklenmesi moralleri bozdu. Kritik derbi öncesinde Jeremain Lens’in sakatlığı ve Mehmet Topal’ın cezalı oluşu üzerine Kjaer’den gelen kötü haber sarı-lacivertli ekibi sarstı. Fenerbahçe doktorları Danimarkalı’nın derbiye yetişmesi için teyakkuza geçti.Yorum Yap