22 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Sınavda Başarı İçin Dua! TEOG Öncesi Gözler Nihat Hatipoğlu Sınav Duasında

22/11/2016 - 16:47

Sınavda başarı için okunacak dua, bu hafta gerçekleşecek TEOG öncesi hem velilere hemde öğrencilere manevi destek veriyor. Nihat Hatioğlu sınav duası ve TEOG ile ilgili detaylar haberimizde.
Sınavda Başarı İçin Dua! TEOG Öncesi Gözler Nihat Hatipoğlu Sınav Duasında

23-24 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan TEOG sınavlarına girecek öğrenciler emeklerinin karşılığını almak için ter dökecek. Sınavda başarılı olmak için öğrenci ve veliler duaya yöneliyorlar. Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu sınavlarda okunmak için çeşitli duaları tavsiye etmektedir.

8. sınıf öğrencileri için önemli bir sınav olan TEOG için geri sayım devam ediyor. 23-24 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan TEOG sınavı için heyecanlı bekleyiş sürerken öğrenciler ve velileri başarılı sonuçlar elde etmek için duaya yöneliyor.

TEOG sınavına girecek öğrenciler ve velileri Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu tarafından önerilen sınav dualarını okuyabilirler. Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, 1 Bardak suya 184 defa “Ya Mukaddim” ismi şerifini okuyarak o suyu içmeyi tavsiye etmektedir. Ayrıca İsra süresinin 80. ayetinin okunmasını, sınav esnasında Taha süresinin 25-26
ayetlerinin okunmasını, sınav gecesi İsra suresinin 21. ayetinin okunmasını tavsiye etmektedir.

İSRA SURESİ 80. AYET
Ey rabbim! Gireceğim yere dürüstlükle girmemi sağla; çıkacağım yerden de dürüstlükle çıkmamı sağla. Bana tarafından, hakkıyla yardım edici bir kuvvet ver.

Nihat Hatipoğlu Sınav Duası

TAHA SURESİ 25-26. AYET
Rabbim! Yüreğime genişlik ver, işimi bana kolaylaştır, dilimden bağı çöz ki, sözümü anlasınlar.Yorum Yap