9 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Şırnak’ta 5 Ton Patlayıcı Ele Geçirildi!

09/09/2016 - 0:34

Şırnak’ta 5 Ton Patlayıcı Ele Geçirildi!

PKK’nın eylem hazırlığı yaptığı Şırnak’ta 3 bomba yüklü araç tespit edilerek imha edildi! Silopi’de bulunan 3 şüpheli araç için düzenlenen operasyon, meyvesini verdi. Alınan ilk bilgilere göre eylem hazırlıkları için el yapımı bombaların yüklü olduğu bir büyük araç ile birlikte iki adet lüks otomobil fark edildi. İstihbaratı alan 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı hemen harekete geçerek araçların tespit edildiği Silopi mevkiine gitti. Bölgede geniş güvenlik önlemleri eşliğinde araçlar kontrollü şekilde arandı. Bomba yüklü olduğu tespit edilen araçlar uygun yerde patlatılarak imha edildi.

Alınan bilgilerde PKK’nın Şırnak’ta farklı bölgelerde eylem yapmaya hazırlandığı aktarıldı. Kapalı kasalı araç üzerindeki 5 ton bulunan el yapımı bomba, farklı araçlara pay edilerek farklı yerlerde patlatılması hedeflenmişti. Fakat jandarma birlikleri aldıkları doğru istihbaratı olumlu değerlendirerek olası bir faciayı da önlemiş oldu.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Uyarmıştı!
Bomba yüklü bulunan üç aracın ardından ise akıllar düne gitti. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, dün yaptığı açıklamada Türkiye genelinde toplam 61 bomba yüklü aracın olduğunu istihbarat edinmiş ve emniyet şubelerine yazılı olarak duyurmuştu. Bunun üzerine dünden bu yana çeşitli illerde bomba yüklü araçlar ele geçirildi. Son olarak akşam saatlerinde Şırnak’ta ele geçirilen 3 araç, tüm iller için ikinci bir uyarı niteliğinde oldu. Bir çok ilde kontroller ve aramalar daha sık şekilde yapılmaya başlanırken, emniyet şubeleri tetikte.

PKK’nın eylem hazırlığı, vatandaşların da dikkatli olması konusunda uyarılmasına neden oldu. Bazı il valilikleri özel açıklama yapma gereği duyarken, vatandaşların şüpheli gördükleri araçları yetkililere bildirmesi isteniyor. Sadece araçlar değil, havalimanları, otogar gibi kalabalık yerlerde de şüpheli görünen şahısları ilgili yerlere hızlı şekilde bildirilmesi isteniyor.Yorum Yap