8 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Sow ve Emenike Aynı Anda!

08/09/2016 - 10:31

Sow ve Emenike Aynı Anda!

Fenerbahçe, Bursaspor ile oynanacak ligin üçüncü hafta karşılaşması için hazırlıklarını sürdürdü. Sakatlığı bulunan Robin Van Persie takımdan ayrı çalışırken, ayak bileğinde problem olan Fernandao antrenmana katılmadı. Forvet hattındaki oyuncu bolluğu nedeniyle orada kimi oynatacağı konusunda karar vermekte zorlanan teknik direktör Dick Advocaat’ın imdasına ise sakatlıklar yetişti. Fernandao ve Persie’nin sakatlığı, hücum hattında Hollandalı teknik adamın işini kolaylaştırdı. Sakatlıkları olmasa dahi Fernandao ve Van Persie’yi oynatmayı düşünmeyen Advocaat’ın bu şekilde işinin kolaylaştığı anlaşıldı.

Sow ve Emenike Eski Günlerdeki Gibi!
Aykut Kocaman döneminde Sow ve Emenike ile önemli işler yapan Fenerbahçe, uzun aradan sonra bu ikiliyi yeniden yan yana izleme şansı bulacak. Fenerbahçe’ye geri dönen iki oyuncu, Bursaspor karşılaşmasında büyük ihtimalle aynı anda sahada ilk 11’de görev alacak. Emenike’nin kanatlarda verimli olamadığın daha önce basın ile paylaşan Advocaat’ın Nijeryalı oyuncuyu forvet pozisyonunda, Sow’u ise sol kanata yakın şekilde oynatabileceği düşünülüyor. İkinci bir tercih ise Sow ile Emenike’nin aynı anda ileri hücum hattının ortasında oynayabileceği. Antrenmanlarda 4-4-2’yi deneyen Advocaat, bu dizilimle sahaya çıkarsa iki oyuncu aynı pozisyonda yer alacak.

Taraftarların İlgisi Arttı!
Moussa Sow’un takıma yeniden geri dönmesi, tribünleri de ateşledi. Tarihinin en düşük kombinesini satan Fenerbahçe’de taraftarlar kulübe küskün olmasına rağmen, çok sevdikleri Moussa Sow’un takıma yeniden dönmesi ile birlikte heyecanlandı. Sow’u izlemek isteyen taraftarların Bursaspor maçına bilet aldıkları ortaya çıktı. Son maçlarda kötü futbol nedeniyle iyice düşen tribün taraftarının sayısı, bu maçta bir basamak daha yükselecek gibi görünüyor.Yorum Yap