31 Ağustos 2016

Kadir Çalışkan

Sow Yeniden Fenerbahçe’de!

31/08/2016 - 14:42

Sow Yeniden Fenerbahçe’de!

Fenerbahçe’den göz yaşları dökerek ayrılan ve Al Ahli FC kulübüne 17 Milyon Euro bedelle transfer olan taraftarın sevgilisi Moussa Sow, yeniden Fenerbahçe’de. Taraftarların unutamadığı futbolcular arasına ismini yazdıran Senegalli oyuncu, gece uçağı ile İstanbul’a ayak bastı. Çok sayıda taraftar hava limanında futbolcuyu karşılarken ilgi ise oldukça fazlaydı. Uçağa binmeden önce sosyal medya hesabı üzerinden de mesaj gönderen Sow, taraftarları mutlu etti.

Sow’un İstanbul’a gelişinin ardından bugün sağlık kontrolünün yapılması beklenen oyuncu, akşam üzeri saatlerinde resmen açıklanacak. Oyuncuyu yüksek bedel ödeyerek satan Fenerbahçe, kiralama yolu ile futbolcuyu geri alırken, bir yıllık ödenecek ücret ise Al Ahli’den alacağından çok daha düşük. Özellikle forvet pozisyonundaki eksiklik ve taraftarın çok sevdiği futbolcu olması nedeniyle takıma yeniden katılan oyuncunun çok mutlu olduğu kaydedildi.

Kazancından Feragat Etti!
Al Ahli’de yıllık 4 milyon euro garanti para karşılığında oynayan Sow, Fenerbahçe’den sadece yıllık 1.7 Milyon Euro alacak. Maç başı ücreti de alacak olan Sow, Maksimum 2.3 Milyon Euro kazanç elde edebilecek. Al Ahli’ye ödenecek tutarda da Sow’un yine bir miktar kendi cebinden vereceği söylentisi söz konusu.Yorum Yap