24 Ekim 2016

Kadir Çalışkan

Taşeron İşçi Kadro Yalanına Cevabı Sandıkta Verecek

24/10/2016 - 14:39

Kadro bekleyen binlerce taşeron işçi her gün gündemi takip ediyor. Başbakan Binali Yıldırım'ın son açıklamaları ile birlikte taşeronun da artık siyasilere güveni kalmadı. Sosyal medya üzerinden örgütlenen işçiler, istediklerini alamadıkları taktirde cevabı sandıkta verecekleri dile getiriyorlar.
Taşeron İşçi Kadro Yalanına Cevabı Sandıkta Verecek

Kadro bekleyen taşeron işçilerin sabrı taştı. Sosyal medyada birleşen binlerce taşeron işçi artık kadro yalanına kanmadıklarını ve gerekli cevabı sandıkta vereceklerini dile getirdi. 1 yıldır oyalanan binlerce taşeron işçi, Başbakan Binali Yıldırım’ın son yaptığı açıklamanın ardından sesini yükseltmeye başladı.

Yaklaşık 720 bin işçiye kadro verileceği belirtildi ancak 1 yıldır hiçbir adım atılmadı. Başbakan’ın, “Taşeronlarla ilgili konuyu biliyoruz, hem onları memnun edecek hem de kamuyu memnun edecek bir müjdeyi açıklayacağız, hiç merak etmesinler.” açıklamaları ise sinirlerin iyice gerilmesine neden oldu.

Taşeron işçilerin hedefi ise 2019 yılındaki Genel, Yerel ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri. Yıllardır siyasilerin söylediği sözleri tutmaması nedeniyle binlerce işçi 25 Ekim 2019’da yapılması düşünülen seçimlerde cevaplarını sandıkta vereceklerini belirtti.

15 Temmuz sürecinin bahane gösterilerek taşeron işçilerin kadro işlemlerinin sürekli ertelenmesi ve adım atılmaması nedeniyle artık siyasilerin açıklamalarına güven kalmamış durumda.2 Yorum

 

 • Sss :

  7 Kasım 2016-12:14

  Yazık be.yeter taşeron şirketleri zengin ettiğiniz.bu işçi ler 15 temmuzda kellenizi kurtardı.siz hala ayak diretiyosunuz be.yazıklar olsun
  0  0
 • yeter :

  11 Kasım 2016-07:53

  Yeter artik !!! Taserona kadro yu verin sabir tasimiyiz bizz bekle bekle askere gidecegiz evliyiz guvencemiz yokkk !!!
  0  0