24 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Taşeron Son Dakika Açıklaması Mehmet Müezzinoğlu’ndan Geldi

24/11/2016 - 12:45

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, CNN Türk'te katıldığı programda kendisine yöneltilen taşeron işçilerin kadro durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Müezzinoğlu, kurulan heyetin çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.
Taşeron Son Dakika Açıklaması Mehmet Müezzinoğlu’ndan Geldi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, CNN Türk’te katıldığı programda kendisine yöneltilen taşeron işçilerin kadro durumu ne olacak sorularını yanıtladı. Müezzinoğlu çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu kendine yöneltilen soruya karşılık olarak, “Tabi önemli bir konu taşeron, ciddi bir konu. 720 bin hizmet alımında çalışanı ilgilendiren bir konu.Bu anlamda AK Partinin seçim dönemindeki beyanları var.

Sn. Davutoğlu beyin kamuoyuna denklare ettiği bir beyan var. Ama şu anki sistemimizde ki bir sorunumuz var. 657, 4/A, 4/B, 4/C’li var. Biz önce bu kamu çalışanı reformunu bütün olarak yapıpta. 657, 4/A, 4/B, 4/C’li sözleşmeli, kısa süreli sözleşmeliyi hepsini tek bir hale getirebilir miyiz? diye bir değerlendirme yaptık. Bunu yapabileceksek bunu içinde getireceğiz.

Ama şayet bu kısa vadede olmayacaksa. Anayasa değişikliği, başkanlık sistemi, referandum. Tüm bunlar bizim gündemde reformu yapmamızı ertelememize vesile olacaksa. Bunu nasıl olur da kısa vadede çözeriz diye, Sn. Başbakanımız , Başbakan yardımcımız Mehmet Şimşek’e talimat verdi. Kapsamlı reformu beklemeden Sn. Başbakan yardımcımızın başkanlığında kurulan heyet bir çalışma grubu onu çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.10 Yorum

 

 • mustafa :

  24 Kasım 2016-21:02

  şuydu buydu bu haberlere karnımız tok VER KADROYU AL OYU
  0  0
 • TAŞERON :

  25 Kasım 2016-10:45

  İŞİNİZE GELEN YASAYI BİR GECEDE ÇIKARIYORSUNUZ. TAŞERONA GELİNCE EVELEYİP GEVELİYORSUNUZ. NE ZAMAN TAŞERON YASASI GÖRÜŞÜLSE MUTLAKA DAHA ÖNEMLİ BİR KONU BULUYORSUNUZ. BİLİNÇLİ OLARAK. ÇOK İYİ GERİLİM SİYASETİ YAPIYORSUNUZ. ÇOK ARTIK TEŞERON UYANDI.TAŞERON KONUSU HALLETMEDİĞİNİZ SÜRECE İSTERSENİZ BİNALİ BEYİN YERİNE BENİ ADAY GÖSTERSENİZ KENDİME OY VERMEM. BU TAŞERONUN AHI YERDE KALMAZ BİR YERİNİZDEN ÇIKAR .
  0  0
 • Taşeron :

  25 Kasım 2016-11:03

  Allahtan korkun yeter artık verin şu kadroyu halkta samimiyetinize inansın
  0  0
 • Melih çakır :

  25 Kasım 2016-13:06

  Yan yattı çamura battı oydu buydu işinize gelmediği zaman sallayıp duruyorsunuz siz bizim vekilimizsiniz bize kazık atın diye vekil yapmadık nasılki kendinize zamda sorun yaşamıyorsanız asıl kişi olan bize neden hep sorun çıkarıyorsunuz sizi oraya vekaleten aradığımızı unutmayın
  0  0
 • hasan dogan :

  26 Kasım 2016-10:13

  sayın bakanım seçim geçeli kaç ay oldu.kaç bakan değişti sülalemizde elli kişilik akparti sçmeniyiz ama bu taşaron meselesi bir taşaron işçi çalışanı olarak sessiz yığınların sesini duymuyorsunuz.birgün kaldı haftaya gelecek aysonu diye on aydır kandırıldık.bunun bir yadana hesabı var birde seçimde bizim hesabımız var unutmayın.
  0  0
 • Numan :

  26 Kasım 2016-14:52

  Ocakta çıkış verilecekmiş geldi geldi gelmedi biz ne iş yapacağız arkadaş
  0  0
 • mert :

  26 Kasım 2016-17:34

  bunların politikası hep yalan üzerine kurulmuşşş bunlara oy moy yokkk hadi bundan sonra alın oyu ben bu satten sonra chp den başkasına oy vermem zaten 1300 unların sayesinde aldık chp 1500 dediği zaman ekonomi çöküyor siz 1300 verince çökmüyor r muamma maymun gözünü açtı akp
  0  0
 • şakir :

  27 Kasım 2016-08:23

  yeter artık bizi kandırdığiniz ya adam akıllı bize kadro verirsiniz yoksa bundan sonra akp oy veren namerd olsun yeter yalanlarınizdan biktik
  0  0
 • Linet :

  27 Kasım 2016-09:20

  Asıl işi yapan üniversite mezunları taşeron üzerinden çalıştırılırken, haksız hukuksuz kadroya alınanları gördük yıllarca! Bir ülkede adalet olmazsa vay o ülkenin geleceğine. Bunu da yaşıyoruz!!!
  0  0
 • merda :

  27 Kasım 2016-12:19

  Asıl kadro Taserondakı Lise ve ustu mezununa Anayasadaki Esitlik ilkesi geregi verilmesi gerekliliğini tekrar ve tekrar arz ediyoruz. Lise ve ustu mezun taseron larda ilkokul mezunu seflerin emrinde çalışmaktadır.Buda Devlet kurumlarında İşbarışını Köreltmiştir.
  0  0