16 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Taşerona Kadro Biraz Daha Bekleyecek

16/11/2016 - 9:06

Taşeron son dakika gelişmeleri Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'tan geldi. Kurtulmuş, 720 bin kişiyi ilgilendiren bir kararı almak kolay değil, o yüzden taşeron işçi biraz daha bekleyecek dedi.
Taşerona Kadro Biraz Daha Bekleyecek

Taşeron işçilerin merakla beklediği konulardan biri olan kamuya kadrolu olarak alımında Numan Kurtulmuş’tan flaş bir açıklama geldi. Kurtulmuş Taşeron işçilerin kadro konusunda biraz daha değerlendirmeye ihtiyaç olduğunu belirterek, yaklaşık 720 bin vatandaşın taşeron işçi konusunda beklentisi olduğunu açıkladı. Konu hakkında düzenlemelerin getirileceğini de sözlerine ekleyen Kurtulmuş, Taşeron işçiler için geçmişte yapılan çalışmaların sürdüğünü açıkladı

Taşeron işçilerin merakla beklediği konular arasında yer alan kamuya alım ile ilgili Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş’tan yeni bir açıklama geldi. Taşeron işçilerin kamuya alımı ilgili düzenlenmenin bir az daha değerlendirilmesi gerektiğini belirten Kurtulmuş, çalışmaların sürdüğünü açıkladı. 720 bin taşeron işçinin kamuya alınmasıyla ilgili süreç uzadı.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamada alt işverende çalışan işçilerin kamuya alımının bir miktar daha değerlendirmeye ihtiyacı olduğunu belirterek, “Verilen sözler çerçevesinde özel sözleşmeli personel istihdamına imkan sağlayan bir takım düzenlemeler gündeme getirilecek.

Hükümetler arasında devamlılık vardır. O zaman yapılan çalışmalar duruyor. Bugün gündeme gelen konu da yeni bir denemedir. 720 bin vatandaşımızı şu an itibarıyla ilgilendiren bir karar. Öyle bir uygulama yapmak durumundayız ki hem vatandaşlarımızın beklentilerini karşılayalım hem de devletin çekemeyeceği bir yükü kamunun üzerine koymayalım. Titizlikle bunlar çalışıldı. Son noktaya gelse teferruatıyla bilgilendirirdim ama çerçevesi konuşuldu. İnşallah bu anlamda adımlar atılacak. Önümüzdeki süreçte de bu paketle ilgili detaylar da kamuoyuyla paylaşılacaktır.”

hurriyet.com.tr5 Yorum

 

 • ayhan kara :

  16 Kasım 2016-18:19

  720 bin taşeron işçi de sizi bekletecek başkanlık seçimlerinde göreceksiniz bu 720bin taşeron un azabı sizin üzerinize olsun kendinize gelince kepçeyle bize gelince cay kaşığı ile
  0  0
 • Köse :

  16 Kasım 2016-22:13

  Memurla aynı işi hatta fazlasını yapacak sonra maaşlar asgari ücretten yatacak.yakacak yardımı çocuk yardımı 100,150 lira verip devam diyeceksiniz.Taşerona en düşük memur maaşını verin gerisini vermeyin bu kadar basit.
  0  0
 • Erdoğan UKTEM :

  17 Kasım 2016-16:42

  Bu süreç bizim siyasilere olan güvenimizi sarsıyor
  0  0
 • kadir :

  17 Kasım 2016-17:56

  Ya birakin allahiskina omrumuz beklemeyle gecdi secimi 2019 a kadar secimi mi bekliyecez size insan diyenin ben
  0  0
 • sabri :

  17 Kasım 2016-20:03

  17 sene bekledim ,kadro olacaksa eğer yine beklerim, ben 180 gün çalışıp kadro almadım,tamı tamına 17 senedir çalışıyorum,kadromu istiyorum…
  0  0