24 Kasım 2016

M. Negiz

TEOG Tatili Kaç Gün? MEB TEOG Sınavı Hakkında Öğrencileri Uyardı

24/11/2016 - 10:53

TEOG tatili kaç gün sorularına MEB'den cevap geldi. 23 ve 24 Kasım tarihleri 6. ve 7. sınıflar için tatil olacak. İki günlük tatil gününde TEOG sınavında girecek olan 8. Sınıflar ter dökecek. Öğrenci ve velileri heyecanlı iki gün bekliyor. MEB sınava girecek öğrencileri uyardı.
TEOG Tatili Kaç Gün? MEB TEOG Sınavı Hakkında Öğrencileri Uyardı

23 Kasım Çarşamba günü başlayan TEOG nedeniyle 6.ve 7. sınıflar için tatil olacak. TEOG sınavına girecek olan 8. Sınıflar için ise oldukça heyecanlı bir maraton başlayacak. İki gün boyunca ter dökecek olan öğrencilere aileleri de dışarıdan destek olmaya çalışacak.

MEB TEOG KONUSUNDA UYARDI
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), sınava girecek olan öğrencileri uymaları gereken kurallar konusunda uyardı. TEOG sınavına girecek olan öğrencilerin sınav yerine erken gelmeleri, üzerlerinde herhangi bir teknik cihaz olmaması gibi çeşitli uyarılar yapıldı.

Öğrenciler sınav yerine en az 20 dakika öncesinden gelerek hazır olmaları, T.C. Kimlik Numarası olan nüfus cüzdanlarını getirmeleri, imza için kullanılmak üzere tükenmez kalem getirmeleri ve sınavda kodlamalarda kullanmak üzere yumuşak uçlu kurşun kalem bulundurmalıdır. Öğrencilerin sınav sırasında cep telefonu, saat, her türlü iletişim cihazı ve elektronik araçları sınav binası dışında tutmaları gerekmektedir.

TEOG sınavı konusunda öğrencilerin kitapçık türünü kodlaması gerekmektedir. Sınav sırasında WC ihtiyacı söz konusu olursa, sınav görevlilerinin eşliğinde WC’ye gitmek mümkündür.Yorum Yap