8 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Terim’den Arda ve Caner’e Af!

08/09/2016 - 3:54

Terim’den Arda ve Caner’e Af!

A Milli takımda kadroya çağrılmayan isimler nedeniyle tartışma konusu olan Fatih Terim’in, Ekim ayında oynanacak maçlar için bu isimlerden bazılarını yeniden çağıracağı iddia edildi. A Milli takımın son yıllardaki kemik kadrosunda yer alan önemli isimleri Hırvatistan maçı aday kadrosuna çağırmayan Terim, Ukrayna ve İzlanda ile oynanacak maçlar için bazı oyuncuları affederek takıma yeniden çağırması bekleniyor. Bu isimlerin ise Arda ve Caner olduğu ortaya çıktı.

İspanya’da Barcelona ile en formda dönemini geçirmesine rağmen milli takıma çağrılmayan Arda, İspanyol medyası tarafından haklı bulunmuştu. Sessizliğini koruyan Arda Turan’a ise yeniden milli takım yolu açıldı.

Uzun süredir forma giymemesi nedeniyle form düşüklüğü yaşayan Caner Erkin ise Beşiktaş’ın Gaziantepspor ile oynadığı hazırlık maçında iki asist yapması, terim’in dikkatinden kaçmadı. Başarılı oyununu iki asistle süsleyen oyuncunun Fatih Terim tarafından Ekim ayında kesin olarak kadroya alınacağı düşünülüyor. Bu düşüncenin en büyük sebeplerinden biri de Hırvatistan maçında İsmail Köybaşı’nın yaptırmış olduğu basit penaltı oldu. Modric’in ceza sahası dışına doğru giderken İsmail’in yaptığı faul, milli takım için pahalıya mal oldu. Benzer basit hataların olmaması nedeniyle tecrübeli isim Caner’i yeniden kadroya alması kesin diyebiliriz.

Diğer yandan Hakan Balta, Selçuk İnan, Gökhan Gönül ve Burak Yılmaz’ın ise milli takım kariyeri kapanmış olabilir. Gökhan Gönül’ün mevkisinde oynayan Şener Özbayraklı’nın iyi performansı, Gönül’ün kesik yemesine neden olurken, Selçuk İnan’ın yerine ise orta alanda daha etkin ve oyunda kalan genç oyuncuları tercih etmesi bekleniyor. Hırvatistan maçında orta sahadaki genç oyuncular ile dirençli görünen Türkiye’de Ekim ayında oynanacak maçlarda orta saha kurgusunda ciddi değişik beklenmiyor.Yorum Yap