15 Kasım 2016

Yunus Ünlü

The Walking Dead 7. Sezon 5. Bölüm Fragmanı Yayınlandı! Sezon Finali Yaklaşıyor

15/11/2016 - 13:05

The Walking Dead 7. sezon 5. bölüm fragmanı izleyici karşısında. 60 dakikalık özel bölümle ekranlarda olan The Walking Dead, izleyiciden beklediği beğeniyi alamadı. Rick ve Negan'ın diyalogları ve gerilim sahneleri ile sona eren The Walking Dead 7. sezon 4. bölümün ardından gözler yeni bölüme çevrildi.
The Walking Dead 7. Sezon 5. Bölüm Fragmanı Yayınlandı! Sezon Finali Yaklaşıyor

The Walking Dead yeni bölümü hayranları ile buluştu. 7. sezon 4. bölümde izleyici Negan ve Rick’in karşı karşıya gelmesini ve heyecan dolu bir bölüm olmasını bekliyordu. Ancak beklentiler yine boş çıktı. The Walking Dead 60 dakikalık özel bölümü ile de sınıfta kaldı. Gözler 21 Kasım pazartesi akşamı yayınlanacak olan yeni bölüm çevrildi.

Bizler ekran başında daha Negan’a karşı hislerimizin adını bile koyamazken, bölüm Alexandria ile açıldı. Tüm Alexandria sakinlerinin normal hayatına devam ettiğini göstererek başladı. Belli sorunlar, her zamanki gibi belli karakterleri ilgilendiriyordu. Michonne ile Rick’in daha ilk sahneden birbirlerine uzak uzanmaları, ilk fikir ayrılıklarının çok yakın olduğunun göstergesiydi. Önce, Glenn ile Abraham’ı kaybetmelerinin acısını yaşıyorlardır ve muhtemelen konuşulmamış şeyler vardır diye düşünsem de sonra işin daha farklı olduğunu anladım. Michonne gibi bir kadın, Negan’a kölelik yapmak ve katanasından olmak istemeyecektir. Michonne’un onca ses çıkarmayı göze alarak tüfekle atış çalışması da onu hiçbir yere götürmeyecektir. Avladığı geyiği elinden aldılar, evlerine girip yataklarını götürdüler, üstüne bir de sebepsizce yaktılar. Michonne, Rick gibi kenarda sinip kalmayacak, bu nedenle de sevdiklerine bir şey olacağı korkusundan paralize olmuş Rick ile anlaşmazlıklar yaşayacaktır diye düşünüyorum.

The Walking Dead 7. Sezon 4. Bölüm: Kim Negan’ı Daha Yakından Tanımak İster?

Geriye doğru yaylanarak yürümesi, 80’lerden kalma saçları, enteresan tavırları ve elbette yanından ayırmadığı Lucille’i ile haraç toplamaya bile bizzat katılan Negan, nefret mi etsem, hayran mı kalsam karar veremediğim bir karakter. Alexandria’ya gereksizce fazla sayıdaki ekibini de alıp istilacı gibi geldi ve tüm kasabaya korku salıp gitti. Belli belirsiz de olsa bir haremi olma ihtimali var ve yakında muhtemelen bizim güzel ve dişli kızlarımızdan en az birine göz koyacak. Öldüğünü ima etmeselerdi ilk seçimini Maggie’den yana kullanacaktı belli ki. Glenn’den 2 numara olarak bahsetmesi yetmiyormuş gibi, Maggie’yi sorup durması sinirlerimizi gerdiği anlardan yalnızca biriydi.

Carl’a duyduğu korkutucu hayranlıksa başka bir tartışma konusu. Bazen dizideki çocuk oyuncuların canlandırdıkları karakterlerin hikayeleri yüzünden suistimal edildiklerini düşünüyorum. Carl’ı canlandıran Chandler Riggs de bunlardan biri. Umarım Carl karakterinin yaşadığı kötü şeyler geçmişte kalmıştır ve Negan ile daha kötü hikayelere giriş yapmaz.

Bölüm o kadar gergindi ki Negan’ın Spencer ya da Olivia’dan birini öldüreceğinden emindim. Bölümde kimse ölmeyince şaşırdığımı söyleyebilirim.

The Walking Dead 7. Sezon 4. Bölüm: Bir Nefes Fazla Alabilmek için Yapılan Her Şey Mübah mı?
Michonne ile beraber bunu sorgulamayan var mı? Böyle hayat yaşanır mı? Negan ve adamları Alexandria’ya, bu insanların evlerine girdiler ve her şeyi yağmaladılar. Daryl’ın motosikletini, silahları, mobilyaları, yatakları her şeyi aldılar. Her şey gitti. Manevi değeri olan hiç bir eşyaya saygı duymadılar. Yine gelecekler. Hep daha yeni ve ilginç şeyler bulmak isteyecekler. Yoksa birini öldürecekler. En azından Negan böyle olacağını söylüyor. Rick ve ekibi nefes aldığı sürece, Negan onlara daha kötüsünü yaşatabilir. Bu ihtimal her zaman var. Çünkü hep daha fazlasını isteyecek, daha fazla insanı hırpalayacak, yapacaklarının sonu asla gelmeyecek. Ölümü bize tekrar tanımlasana Negan! Verdiğin şu kadarcık alana hayat demeye zorlanıyorum da şu an!

Rick’in etrafındaki insanlarsa ikiye ayrılıyor: Rick’i sevenler ve başlarına gelen her şey için Rick’i suçlayanlar. Rick’i suçlayanlar kulübünün son üyesi ise Spencer. Biz bu filmi daha önce defalarca gördük tabii. İşler yolunda gitmeyince Rick’i suçluyorlar ama en ufak bir sorunda Rick’in kendilerini kurtarması, koruması için etrafında toplanıyorlar. Herkesi kurtarmak Rick’in görevi olmadığı gibi, biri öldüğünde sorumlu da Rick olmuyor. Evet bu savaşı Rick başlattı ama tek başına başlatmadı. Etliye sütlüye karışmadan yaşamak kolaydı. Yaşadıkları zombi kıyameti boyunca ellerini taşın altına koymadıkları her bir gün için şu anda Negan’ı çekmek zorundalar. Ya da en kötü ihtimalle kaçıp yollara düşerler -ki muhtemelen Spencer ve Rosita onu gerçekleştirecek gibi görünüyor – o durumda da kendi başlarının çaresine bakmak durumundalar.

The Walking Dead 7. Sezon 5. Bölüm Fragmanı

Sezon finalinin yaklaştığı haftalarda izleyici The Walking Dead’de daha fazla aksiyon ve heyecan bekliyor. AMC’nin bu beklentiyi karşılayıp karşılamayacağı merak konusu.

filmloverss.com / Funda ÖzgürYorum Yap