11 Ocak 2017

Muhammet Negiz

Tokat Valiliği Buzlanma Uyarısı Yaptı! 12 Ocak Perşembe Tokat’ta Okullar Tatil Mi?

11/01/2017 - 12:14

Olumsuz hava şartlarının devam ettiği Tokat’ta bazı ilçelerde 11 Ocak Çarşamba günü eğitime ara verildi. Kar yağışının devam etmesi beklenen ilde 12 Ocak günü de tatil haberlerinin geleceği düşünülüyor. Konu hakkında gün içerisinde yetkililer tarafından açıklama yapılması bekleniyor.
Tokat Valiliği Buzlanma Uyarısı Yaptı! 12 Ocak Perşembe Tokat’ta Okullar Tatil Mi?

Tokat ilinde kar yağışının etkisinin devam ettiği bazı ilçelerde eğitime devam edilemedi. Alınan karar gereği Erbaa ve Niksar ilçelerinde okulların tatil edildiği ifade edildi. Reşadiye ve Niksar ilçelerinde ise taşımalı eğitim verilen okullarda bir gün süre ile tatil kararı alındığı belirtildi.

12 Ocak Perşembe günü Tokat ilinde hava sıcaklıkları düşük seyretmeye devam edecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre en düşük hava sıcaklığının -5 olması beklenirken, en yüksek hava sıcaklığı 2 derece olarak tahmin ediliyor. Sıcaklıkların hissedilir derecede düşmesi nedeniyle valilik buzlanma uyarında bulundu. Karla karışık yağmur yağması beklenen ilde kar etkisini Cuma günü gösterecek. Olumsuz hava koşullarının devam etmesi nedeniyle bazı ilçelerde 12 Ocak Perşembe günü eğitime ara verileceği düşünülüyor.

TOKAT İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

Kar Tatili Açıklaması

Tokat’ta kar tatili açıklaması İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı’dan geldi. Yazıcı yaptığı açıklamada, Erbaa ve Niksar ilçesinde olumsuz hava şartlarının etkisini sürdürdüğünü belirtti. Yazıcı, “Erbaa ve Niksar ilçelerimizin tamamında yarın eğitim yapılamayacak. Reşadiye ve Başçiftlik ilçelerinde ise taşımalı eğitim görülen okullarda yarın eğitime ara verildi.” dedi.

12 Ocak Perşembe günü okulların tatil olup olmayacağı konusunda Valilik tarafından karar verilmesi bekleniyor. Verilen karar doğrultusunda yapılacak olan açıklama ise haberimizde yerini alacak.

Kar Yağışı Ne Kadar Sürecek?

Loading the player...


Yorum Yap