3 Mayıs 2016

Kadir Çalışkan

Trabzonspor’un Cezası Açıklandı!

03/05/2016 - 20:00

Trabzonspor’un Cezası Açıklandı!

Trabzon’da oynanan Trabzonspor – Fenerbahçe maçında yaşanan olaylar nedeniyle maç 89. dakikada durmuş ve maç sonrasında Fenerbahçe’nin lehine hükmen galibiyet ile sonuçlanmıştı. Maçta taraftarların sahaya girmesş, hakemi darp etmesi sonrasında Trabzonspor’a rekor ceza beklenirken Trabzonspor tabiri caizse ucuz yırttı! Sadece 4 maç saha kapatma cezası alan Trabzonspor’a ek olarak 750 bin liralık rekor maddi ceza da geldi.

4 Maçını seyircisiz oynayacak olan Trabzonspor, bu cezanın bir kısmını yeni sezonda çekecek. Trabzon’a verilen cezanın yetersiz bulunması ise gündem konusu oldu. Bir çok spor yazarı olayın yaşanmasının ardından Trabzonspor’a 1 sezon ceza alabileceği yönünde fikir bildiriyordu. Fakat PFDK, bugün yaptığı açıklamada 4 maç + 750 BİN lira ceza verildiğini yönetime iletti.

Olaylı maçın ardından ise olayın sebebi olan taraftara ise herhangi bir ceza ve yaptırım uygulanmadı. Trabzonspor yönetiminin bu cezayı makul karşıladığı alınan bilgiler arasında. Yeni stadı yapılan Trabzonspor’a daha ağır bir ceza verilmesi halinde yeni staddan mahrum kalması söz konusuydu. PFDK’nın verilen cezada bu durumu da ortaya koyduğu ve bu nedenle verilen cezanın büyük kısmını maddi olarak yansıttığı düşünülüyor.Yorum Yap