8 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Transfer Yasağına İtiraz Kabul Görmedi!

08/09/2016 - 22:06

Transfer Yasağına İtiraz Kabul Görmedi!

İspanya La Liga ekiplerinden Real Madrid ve Atletico Madrid şokta! Transferde ihlal yapan iki kulübe FIFA’dan ağır ceza geldi. Madrid ekiplerinin transfer sürecinde transfer kurallarında yer alan bazı kuralların hiçe sayıldığını, bunlarda ön plana çıkan ihlalin ise reşit olmayan gençlerin transferlerine yönelik çalışmaların usulüne uyulmadığı bildirildi. FIFA iki dev kulübe tarihlerindeki en büyük cezayı kesti.

İtiraz Kabul Edilmedi!
İki kulübün aynı anda aynı sebepten dolayı ceza almasının ardından hızlı şekilde FIFA’ya itirazda bulunan kulüplerin itirazları ise reddedildi. Bugün, FIFA tarafından konuya ilişkin alınan karar gerekçesiyle birlikte resmi web sayfasından duyuruldu. Kulüplere yazılı olarak gerekçeli kararı da gönderen FIFA, dünyanın ve Avrupa’nın en gözde iki kulübüne böylece ağır bir ceza vermiş oldu.

Real Madrid, konuya ilişkin itirazlarının kabul edilmemesine karşılık resmi web sayfalarından açıklamada bulunarak, haksızlığa uğradıkları yönünde bir bildiri yayınladı. CAS’a gideceğini vurgulayan Real Madrid yönetimi, hakkını orada arayacağını taraftarlarına ve FIFA’ya duyurdu.

Kararın onaylanmasından sonra iki kulüp ciddi maddi zarara uğrayabilir. Transfer yasağı nedeniyle elindeki oyuncularla iki sezon mücadele etmek zorunda kalan takımları iki sezon zorlu bir süreç bekliyor. Ceza alan La Liga ekipleri 2017-2018 ve 2018-2019 yıllarında oynanacak sezonlarda transfer yapamayacak.Yorum Yap