1 Ocak 2017

Muhammet Negiz

TRT1’in Yeni Dizisi Son Destan Selçuk Yöntem İle Ekrana Geliyor

01/01/2017 - 20:50

TRT 1 ekranların bir göç hikayesi geliyor. Oyuncuları arasında Selçuk Yöntem’in de olduğu Son Destan dizisi Salı günü saat 20:00’de ekranlara gelecek.
TRT1’in Yeni Dizisi Son Destan Selçuk Yöntem İle Ekrana Geliyor

TRT1 ilgi çekici projelerle gündeme gelmeye devam ediyor. Bir göç hikayesini ve sonrasında hayata tutunma çabalarını konu alan Son Destan dizisinin oyuncuları arasında Selçuk Yöntem de dikkat çekiyor. Yerle bir olan Yugoslavya’dan ailesi ile birlikte “Umut Ülkesi”ne gelen Destan’ın öyküsü Salı akşamı TRT1 ekranlarında olacak.

Selçuk Yöntem, Bülent İnal, Sedef Avcı, Fatih Artman, Ecem Çalık ve Ekin Türkmen gibi oyuncu kadrosu ile Yugoslavya’nın dağılması sonrasında ailesini ayakta tutma mücadelesi veren Destan ve hikayesi TRT1 ekranlarına geliyor. Toprak ağalarına karşı erdemlerine bağlı olarak mücadele vermeye çalışan bir muhacirin öyküsüdür Son Destan.

SON DESTAN DİZİSİNİN HİKAYESİ

Destanın misyonu, bir taraftan dağılan ailesini birleştirmek, diğer taraftan ise erdemleri ile birlikte ağalık düzenine meydan okumaktır. Aile fertleri ile olan imtihanının bitmek bilmediği dizide bir de düşmanının kızının kendisine aşık olması ile kahramanımızın mücadelesi daha da çetin bir vaziyet almıştır. İkinci dünya savaşının sonlarında yazılması gereken bir son destan kalmıştır. Son Destan ilk bölümü ile Salı akşamı TRT1 ekranlarına geliyor.

Dizide Kim Kimdir?

Bülent İnal (Destan), Sedef Avcı (Nergis), Selçuk Yöntem (Yavuz), Fatih Artman (Halit) Ecem Çalık (Şahsine), Ekin Türkmen (Selvi)

Son Destan 1. Bölüm Fragmanı

Loading the player...


1 Yorum

 

  • muzaffer turan :

    3 Ocak 2017-23:03

    balkanlarda muslümanlara yapılan zulüm bildiğim kadarıyla 1.dunya savaşı öncesi 1909-1912 yılları olmalı.balkan savaşlarında çok ama çok acı çeken soydaşlarımız anadoluya göç etmiştir.dizide Ankara hükümeti ilgilenmedi denmektedir.o tarihte nerde kurulmuş Ankara hükümeti anlayamadım.
    0    0