28 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Trump, Küba ile Olan Tüm Anlaşmaları İptal Edecek

28/11/2016 - 21:22

ABD Başkanı Trump, efsanevi Küba lideri Fidel Castro'nun ölümün ardından gemileri yaktı. Trump, Küba ile eskiden yapılan tüm anlaşmaların iptal edileceğini açıkladı.
Trump, Küba ile Olan Tüm Anlaşmaları İptal Edecek

ABD Başkanlığına seçilen Trump, Küba’nın daha iyi bir anlaşmaya yanaşmaması halinde Obama yönetimi dönemindeki anlaşmaları sonlandıracağını bildirdi. ABD Başkanlığına seçilen Donald Trump, Küba ile Barack Obama yönetiminin vardığı anlaşmaları sonlandırabileceği uyarısı yaptı.

Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Eğer Küba, Küba halkı, Kübalı-Amerikalılar ve tüm ABD için daha iyi bir anlaşmaya yanaşmazsa mevcut anlaşmayı sonlandıracağım.” ifadesini kullandı.

Obama yönetimi, Küba ile ABD arasındaki yaklaşık 50 yıllık husumete son vermiş ve başta diplomatik ilişkiler olmak üzere çeşitli konularda anlaşmalar yapmıştı. Obama, 88 yıl sonra Küba’yı ziyaret eden ilk ABD başkanı olmuştu.

Trump’tan ‘Zalim Diktatör’ Açıklaması

Trump, eski Devlet Başkanı Fidel Castro’nun ölümünün ardından da Küba devriminin lideri için “zalim diktatör” nitelendirmesinde bulunmuş, yönetimi devralmasının ardından Küba halkının özgürlüğe kavuşması için çaba sarf edeceğini belirtmişti. (Sabah)Yorum Yap