29 Kasım 2016

M. Negiz

TSK Personel Alımı – Hava, Deniz ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı Subay ve Astsubay Alımı Yapıyor

29/11/2016 - 13:35

TSK personel alımı için başvuruları almaya devam ediyor. Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı toplamda 30 subay ve astsubay alımı yapacak. Başvurular 2 Aralık tarihinde sona erecek.
TSK Personel Alımı – Hava, Deniz ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı Subay ve Astsubay Alımı Yapıyor

TSK 30 bin personel alacak. Türk Silahlı Kuvvetleri kuvvet komutanlıklarına subay ve astsubay alacak. 2 Aralık Cuma günü başvuruların sona ereceği alımlarda Kara, Hava, Deniz Kuvvetleri için ilana çıkıldı. Subay alım şartları ve diğer detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), 2 Aralık 2016 Cuma günü bitecek olan başvurularda 30 bin personel alacak. Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri adına yapılacak olan subay alım şartlarını haber detaylarımızda bulabilirsiniz.

KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI SUBAY BAŞVURUSU VE ŞARTLARI
-Geçerli (en son yapılan) Kamu Personeli Seçme Sınavından “KPSSP3 Lisans Puanı” asgari 50 olmak,
-En az dört yıl ve daha fazla süreli fakülte/yüksekokul bitirenlerden kanuni sebeplerle (öğrenim, tecil vb.) henüz askerlik yükümlülüğünü yerine getirmemiş olanlar,
-Askerlik hizmetini yapmakta olan yedek subay, kısa dönem erbaş ve erler veya askerlik hizmetinden terhis olanlar (Hakkında “yedek subay olamaz” kararı olanlar başvuramazlar.),
-Erbaş ve erlerden askerlik hizmeti esnasında veya terhislerini müteakip en az 4 yıllık fakülte/yüksekokulu bitirenler başvurabileceklerdir.
-Adaylar ön başvuruları 17 Kasım-02 Aralık 2016 (saat 17.00’a kadar) tarihleri arasında, Milli Savunma Bakanlığının www.msb.gov.tr internet adresindeki ön başvuru formunu doldurarak çevrimiçi (online) olarak yapacaklardır.
-Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.
-Başvuru detayları için https://pertem.kkk.tsk.tr/Form/kksb.pdf adresindeki kılavuz incelenebilir.
-Başvuru için https://pertem.kkk.tsk.tr/01Basvuru/Sb/v01/basvuru.aspx?tid=55 adresine müracaat edilebilir.

KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI ASTSUBAY BAŞVURUSU VE ŞARTLARI

-Geçerli (en son yapılan) Kamu Personeli Seçme Sınavından “KPSSP93 Ön Lisans/KPSSP3 Lisans Puanı” asgari 50 olmak,
-En az iki yıl ve daha fazla süreli yüksekokul/fakülte bitirenlerden kanuni sebeplerle (öğrenim, tecil vb.) henüz askerlik yükümlülüğünü yerine getirmemiş olanlar,
-Askerlik hizmetini yapmakta olan yedek subay, kısa dönem erbaş ve erler veya askerlik hizmetinden terhis olanlar (Hakkında “yedek subay olamaz” kararı olanlar başvuramazlar.),
-Erbaş ve erlerden askerlik hizmeti esnasında veya terhislerini müteakip en az 2 yıllık yüksekokul/fakülte bitirenler başvurabileceklerdir.
-01 Ocak 2016 tarihi itibarıyla 2 yıl süreli yüksek öğretimi bitirenler için 25 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1991 ve daha sonraki doğumlular) olmak, 4 yıl ve daha fazla süreli yüksek öğretimi bitirenler için 27 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1989 ve daha sonraki doğumlular) olmak aranan şartlardan birisi olarak yer almaktadır.
-Adaylar ön başvuruları 17 Kasım-02 Aralık 2016 (saat 17.00’a kadar) tarihleri arasında, Milli Savunma Bakanlığının www.msb.gov.tr internet adresindeki ön başvuru formunu doldurarak çevrimiçi (online) olarak yapacaklardır.
– Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.
–Başvuru detayları için https://pertem.kkk.tsk.tr/Form/kkasb.pdf adresindeki kılavuz incelenebilir.
-Başvuru için https://pertem.kkk.tsk.tr/01Basvuru/Asb/v01/basvuru.aspx?tid=55 adresine müracaat edilebilir.

DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI SUBAY ALIMI BAŞVURUSU VE ŞARTLAR

-Lisans mezunları için 27 yaşını bitirmemiş olmak,
-Lisansüstü mezunları için 32 yaşını bitirmemiş olmak (Deniz/Deniz Piyade Sınıfını seçen adaylar için 30 yaşını bitirmemiş olmak), şartı aranır.
– Adayların, alım yapılacak branşlara uygun eğitim veren okullardan en geç Ocak 2017 döneminde mezun olmaları gerekmektedir.
-Yüksek Lisans mezunları için mezun oldukları lisans bölümü geçerlidir.
-Öğrenimlerini yurtdışında bitirenlerin diplomalarının yurt içinde geçerli olduğunu belirten Yüksek Öğretim Kurulu’nca (YÖK) onaylanmış denklik belgeleri zorunludur.
-Alım yapılacak branşlar için kaynak gösterilen bölümlere denk bölümlerden mezun olanlardan, diplomalarının denkliği YÖK tarafından onaylanmış olmalı ve adaylar bu denklik onaylarını seçim aşamalarına getirmelidir.
-Deniz (Güverte ve makine görevleri), Deniz/Deniz Piyade, Deniz İstihkâm ve Mühendis Sınıflarında başvuran adaylarda geçerli (en son yapılan) Kamu Personeli Seçme Sınavından, “KPSSP3 lisans puanı” türünden en az 60 puan ve üzeri alınması şartı aranacaktır.
-Öğrenimini kendi adına yapmış olmak veya herhangi bir kurum veya kuruluşa karşı hizmet veya tazminat yükümlülüğü bulunmamak (Askerlik yükümlülüğüne ilişkin hükümler saklıdır.) (Kredi Yurtlar Kurumundan alınan öğrenim kredileri hariç) gereklidir.
-Başvurular www.msb.gov.tr adresinde bulunan http://personeltemin.dzkk.tsk.tr linkinden “2016 yılı Muvazzaf Subay Alımları” başlığından yapılacaktır.
-Başvurular; 17 Kasım-02 Aralık 2016 tarihleri arasında yapılacaktır.
-Başvuru detayları için https://pertem.kkk.tsk.tr/Form/kkasb.pdf adresindeki kılavuz incelenebilir.
-Başvuru için http://193.140.159.240/basvuru/subay/subayBasvuru.jsf?id=7768226 adresine müracaat edilebilir.

DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI ASTSUBAY ALIMI BAŞVURUSU VE ŞARTLARI

– Önlisans mezunları için 25 yaşını bitirmemiş olmak,
– Lisans mezunları için 27 yaşını bitirmemiş olmak, şartı aranır.
-Adayların alım yapılacak branşlara uygun eğitim veren okullardan en geç Ocak 2017 döneminde mezun olmaları gerekmektedir.
– Yüksek lisans mezunları için mezun oldukları Lisans bölümü geçerlidir
– Öğrenimlerini yurtdışında bitirenlerin diplomalarının yurtiçinde geçerli olduğunu belirten Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK)’nca onaylanmış denklik belgeleri bulunmak,
– Alım yapılacak branşlar için kaynak gösterilen bölümlere denk bölümlerden mezun olanlardan, diplomalarının denkliği YÖK tarafından onaylanmış olmak ve bu denklik onaylarını seçim aşamalarına getirmek,
– Geçerli (en son yapılan) Kamu Personel Seçme Sınavından (Önlisans mezunları için KPSSP93, lisans mezunları için KPSSP3) en az 60 ve üzeri puan almak,
-Öğrenimini kendi adına yapmış olmak veya herhangi bir kurum veya kuruluşa karşı hizmet veya tazminat yükümlülüğü bulunmamak, (Askerlik yükümlülüğüne ilişkin hükümler saklıdır.) (Kredi Yurtlar Kurumundan alınan öğrenim kredileri hariç)
-Başvurular www.msb.gov.tr adresinde bulunan http://personeltemin.dzkk.tsk.tr linkinden “2016 yılı Muvazzaf Astsubay Alımları” başlığından yapılacaktır.
-Başvurular; 17 Kasım-02 Aralık 2016 tarihleri arasında yapılacaktır.
-Başvuru detayları için http://193.140.159.240/resources/belgeler/astsubay.pdf adresindeki kılavuz incelenebilir.
-Başvuru için http://193.140.159.240/basvuru/astsubay/astsubayBasvuru.jsf?id=8655338 adresine müracaat edilebilir.

HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI SUBAY ALIMI BAŞVURUSU
Aşağıda yer alan başvuru koşulları mühendislik bölümü mezunu pilot adayları içindir. Diğer bölüm mezunlarının başvuru detayları için http://www.ikdm.hho.edu.tr/YerSinifiBasvuru2016/ adresine bakınız.
En az dört yıl süreli eğitim veren fakülte ve yüksekokullardan pilot olarak mezun olmak veya en az dört yıl süreli aşağıdaki tabloda belirtilmiş mühendislik bölümlerinde eğitim veren fakülte ve yüksekokullardan mezun olup ticari pilot lisansı veya havayolu nakliye pilot lisansına sahip olmak (yurtdışındaki üniversitelerden belirtilen bölümlerden mezun olup denkliği YÖK tarafından onaylanmış ve bu denkliği gösteren belgeye sahip olanlar dâhil),
Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 32 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1984 sonrası doğumlu olmak),
-Boyu 165-190 cm arasında (165 cm ve 190 cm dâhil) olmak,
-Vücut kitle endeksi 19 kg/m2 ile 29 kg/m2 (19 kg/m2 ve 29 kg/m2 dâhil) arasında olmak (Örneğin 1.80 m boyunda, 80 kilo bir adayın vücut kitle endeksi 80/(1,8*1,8)=24,69-limit içi),
-Başvurular, 02 Aralık 2016 saat 23:59’a kadar www.msb.gov.tr internet adresinde yer alan başvuru linkindeki ilgili alanlara gerekli bilgiler doldurularak yapılacaktır.
-Başvuru detayları için http://www.ikdm.hho.edu.tr/HHO/belgeler/HvKK%20Pilot%20Aday%C4%B1%20Subay%20Ba%C5%9Fvuru%20K%C4%B1lavuzu.pdf adresindeki kılavuz incelenebilir.
-Başvuru için http://www.ikdm.hho.edu.tr/PilotBasvuru22016/default.aspx adresine müracaat edilebilir.

HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI ASTSUBAY ALIMI BAŞVURUSU VE ŞARTLARI
-Başvuru kılavuzunda belirtilen (sayfanın altından erişebilirsiniz) ön lisans programlarından mezun olanlar için yirmi beş yaşını (01 Ocak 1991 ve sonrası doğanlar başvurabileceklerdir) bitirmemiş olmak, yine aynı kılavuzda belirtilen lisans programlarından mezun olanlar için yirmi yedi yaşını (01 Ocak 1989 ve sonrası doğanlar başvurabileceklerdir) bitirmemiş olmak, Ön lisans mezunları için geçerli (en son yapılan) Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP93 puan türünden 60, lisans mezunları için geçerli (en son yapılan) Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP3 puan türüne göre en az 60 ve üzeri almış olmak,
-Adayların başvurularını sadece internet yolu ile www.msb.gov.tr adresine en geç 02 Aralık 2016 saat 23:59’a kadar yapmaları gerekmektedir.
-Başvuru detayları için http://ik.tekok.edu.tr/SozAstsb/Dokumanlar/Basvuru_Kilavuzu.pdf adresindeki kılavuz incelenebilir.
-Başvuru için http://ik.tekok.edu.tr/SozAstsb/anasayfa.aspx adresine müracaat edilebilir.Yorum Yap