5 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

TSK Son Bilançoyu Açıkladı!

05/09/2016 - 16:44

TSK Son Bilançoyu Açıkladı!

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Hakkari’nin Çukurca bölgesinde yürüttüğü operasyon kapsamında öldürülen teröristlerin sayısını verdi. Yapılan açıklamada 157 terör üyesinin etkisiz hale getirildiği aktarıldı. Net bir rakam olmamakla birlikte verilen bu rakamdaki teröristlerin havadan belirlenen hedeflerin vurulması ile gerçekleştirildiği de iletildi. TSK, daha önceden Çukurca bölgesi için 4 farklı bölge tanımlamış ve bu bölgelerde PKK’nın koğuşlandığını tespit etmişti. Hedef noktaları belirleyen PKK, son bir haftalık zaman dilimi içerisinde isabetli atışlarla 157 kişiyi etkisiz hale getirdi.

Hava harekatının belirlenen hedefleri vurmaya devam edeceği söylenirken, operasyonun henüz tamamlanmadığı, tamamlandıktan sonra ise karadan devam edilerek etkisiz hale getirilen teröristler için tam sayının tekrar verileceği kaydedildi. TSK, bölgede hedef belirlemeye devam ederken, havadan operasyon yürütmeye devam edecek.

Başbakan’dan Çukurca’ya Ziyaret!
Çukurca’da yürütülen operasyonda emeği bulunan askeri birlikleri bugün başbakan Binali Yıldırım ziyaret etti. Askeri birliklere destek ve moral veren Binali Yıldırım, bir çok birliği dolaştı ve operasyonda görev alan askerlere teşekkürlerini iletti. Ziyaretin ardından savunma gibi bir stratejilerinin olmadığını, taarruz hedefinde olduklarını söylerken, hiç bir çekinceleri olmadan, terörü bitireceklerini kaydetti.

Binali Yıldırım ayrıca dolaştığı birliklerde bölük komutanlarından düzenlenen operasyonlar hakkında kapsamlı bilgi aldı. Düzenlenen operasyonların hangi mevkilerde ve nasıl gerçekleştirildiği hakkında da detaylı bilgi aldı.Yorum Yap