8 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

TSK Son Bilançoyu Açıkladı!

08/09/2016 - 22:52

TSK Son Bilançoyu Açıkladı!

Suriye ve Irak sınırında operasyonlarına devam eden TSK, bugün akşam saatlerinde yaptığı açıklamada son bilançoyu verdi. Çukurca bölgesinde yapılan operasyona dair rakamlar sunan Türk Silahlı Kuvvetleri, Eylül ayında Çukurca’da toplam 186 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Daha önceden belirlenen noktalara havadan ve karadan ateş altına alınmasıyla birlikte PKK kamplarının yok edildiği, kontrollü şekilde hedef noktaların vurulmaya devam edildiği de açıklandı.

Bölge Bölge Rapor Verdi!
TSK, bu seferki açıklamasında bölge bölge tam rapor verdi. 6 Eylül tarihinde Seni tepe bölgesinde 4, 7 Eylül’de Dede kırsalında 8, Uzundere’de 6, Bugün ise toplamda 11 teröristin etkisiz hale getirildiği net olarak verildi. Çukurca’nın çeşitli noktalarını hedef alan TSK, kara yerine havadan operasyon sürdürüyor. Operasyonlarda savaş uöaklarının yanı sıra Bayraktar isimli insansız hava aracından da faydalanılıyor. İHA Bayraktar, bugün 5 teröristi etkisiz hale getirmesi ile dikkat çekti.

TSK son olarak bugünkü hedeflerin de başarılı şekilde vurulduğunu bildirdi. İHA ve savaş uöaklarının görevlerinin tamamlamasının ardından üsse döndüğünü aktardı.

Son 3 günde toplam 29 PKK üyesini etkisiz hale getiren TSK, Çukurca’da operasyona başladığı günden bu yana toplam 186 PKK’lı teröristi düzenlediği operasyonlar neticesinde etkisiz hale getirdi.Yorum Yap