2 Mart 2017

Yunus Ünlü

TSK’da 71 Personele ByLock Operasyonu Düzenlendi

02/03/2017 - 13:46

TSK'da ByLock kullandığından şüphelenilen 71 kişiden 40'ı gözaltına alındı. Operasyonlar, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında İzmir merkezli olarak 26 ilde devam ediyor.
TSK’da 71 Personele ByLock Operasyonu Düzenlendi

TSK’da FETÖ operasyonları devam ediyor. İzmir merkezli 26 ilde başlatılan operasyonlarda ByLock kullandıklarından şüphelenilen 71 kişiden 40’ı gözaltına alındı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY mensuplarına karşı başlattıkları soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, örgütün şifreli yazışma programı “ByLock” kullanıcısı olduğu tespit edilen aralarında TSK’da görevli rütbeli subayların da bulunduğu 71 askeri personel ve yakınlarına yönelik operasyon düzenledi.

İstanbul, İzmir, Antalya, ve Ankara’nın da aralarında bulunduğu 26 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonlarda aralarında rütbelilerin de yer aldığı 71 asker ve 6 askeri personel yakınından 40’ı yakalandı.

Terörle Mücadeleye Sevk Edilecekler

Gözaltına alınan 40 şüpheli, sağlık kontrolünün ardından, işlemleri için İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüleceği belirtildi.Yorum Yap

 

film izle 2017 cs go crosshair kafa topu