5 Mayıs 2016

Kadir Çalışkan

Tunceli’de Sokağa Çıkma Yasağı!

05/05/2016 - 17:25

Tunceli’de Sokağa Çıkma Yasağı!

Tunceli Valiliği’nden sokağa çıkma yasağı açıklaması! Valilikten bugün yapılan açıklamaya göre, PKK’ya yönelik yapılan operasyon kapsamında Mazgirt ilçesine bağlı 15 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Askeri birliklerin PKK ile sıcak temas halinde olduğu ve çatışmaya girdiği ve bu çatışma sırasında bir köy korucusunun yaralandığı bildirildi.

Operasyon kapsamında sokağa çıkma yasağının ilan edildiği köyler, Valilik tarafından şu şekilde belirtildi.

Sokağa çıkma yasağı ilan edilen köyler:
Alhan, Cefan, Konacık, Seyitler, Babil, Aktarla, Koyunuşağı, Dayılar, İbimahmut, Dervişler, Akpınar, Geçitveren, Sarıkoç, Yeldeğen, Güleç.

5442 Sayılı il idaresi kanunu kapsamında ilan edilen sokağa çıkma yasağında, huzur ve güvenliğin sağlanması amacıyla düzenlenen operasyon nedeniyle gerçekleştirildiği kaydedildi. Tüm köy halkının yasağa uymaları gerektiğini bildiren valilik, ikinci bir duyuru yapılana kadar kimsenin dışarıya çıkmaması yönünde telkinde bulundu.

Dün de Hakkari’de gerçekleştirilen operasyon kapsamında sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Bugün de Tunceli’de gerçekleştirilen yasağın ne zaman sona ereceğine ilişkin detay henüz yapılmadı. Operasyonun bugün ve yarın tam zamanlı olarak devam edeceği, hava destekli şekilde yürütüldüğü kaydedildi. Bölgedeki PKK üyelerinin ise aranması ve bulunması için yoğun çaba harcanıyor.

 Yorum Yap