26 Kasım 2016

M. Negiz

Türkan Şoray Otele Taşındı

26/11/2016 - 13:30

Son çektiği filmden beklenile hâsılatı elde edemeyen Türkan Şoray, Bebek’teki villasını satarak otele taşındı. Şoray, yeni evi hazır oluncaya kadar otelde kalacak.
Türkan Şoray Otele Taşındı

Yeşilçam’ın duayen oyuncusu Türkan Şoray, yönetmenliğini yaptığı filmden beklediği hasılatı elde edemeyince maddi sıkıntı yaşamaya başladı. Uzaklarda Arama isimli filmin yönetmenliği kendisi üstlenirken, yapımcılığını da kızı gerçekleştirmişti.

Uzaklarda Arama filmi sinemaseverlerden beklenen ilgiyi görmeyince, filmin borçlarını ödemekte sıkıntı yaşamaya başladı. Borçlarını ödemek için Bebek’teki villasını 10 milyon 500 bin dolara satan Şoray, daha uygun fiyattaki Beykoz’daki başka bir villaya taşınacak. Taşınacağı villa hazır oluncaya kadar ise evine yakın bir otelde kalacak.

UZAKLARDA ARAMA

Vizyon’a 27 Kasım 2016’da giren Uzaklarda Arama filminin yönetmeni Türkan Şoray’dı. Filmde, Yağmur Ünal, Ekin Türkmen, Sevda Erginci, Mehtap Bayrı, Elif Atakan, Pınar Göktaş, Esra Ergün, Aslı Samat ve Mustafa Uğurlu gibi oyuncular rol aldı.

Film, resmi bir kararla şehir dışına çıkarılan bir pavyonunda çalışan kadınların, taşındıkları kasabadaki kadınlar arasındaki açıktan ya da gizliden yaşanan mücadeleyi anlatmaktadır.



Yorum Yap