28 Kasım 2016

M. Negiz

Türkiye, İnovasyon Haftası İçin Gün Sayıyor

28/11/2016 - 10:41

8-9-10 Aralık 2016 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan Türkiye İnovasyon Haftası için geri sayım devam ediyor. Girişimcilik ve inovasyon konusunda küresel ve ulusal düzeydeki başarılı örnekler masaya yatırılarak Türkiye’nin geleceğe dair projeksiyonun ortaya konduğu İnovasyon Haftası etkinlikleri konuşulmaya devam edecek.
Türkiye, İnovasyon Haftası İçin Gün Sayıyor

8-9-10 Aralık 2016 tarihlerinden İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan İnovasyon Haftası etkinlikleri kamu ve özel sektörden üst düzey katılımcılarla birlikte gerçekleşecek.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı ile birlikte gerçekleşecek olan İnovasyon Haftası etkinlikleri kategorisinde ülkemizde gerçekleşen en büyük organizasyon olarak adlandırılmaktadır.

TÜRKİYE İNOVASYON HAFTASINA KATILIM ÜCRETSİZDİR
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı tarafından son yıllarda Aralık ayın içinde düzenlenen İnovasyon Haftası’na Arçelik, Çalık Holding, Türk Hava Yolları, Türk Ekonomi Bankası (TEB), Turkcell, Sabancı Holding ve Çalık Holding sponsorluk yapmaktadır. İnovasyon ve girişimcilik anlamında Türkiye’de düzenlenen en önemli organizasyon olan İnovasyon Haftası yerli ve yabancı birçok katılımcının katkıları ile düzenlenmektedir. Siyaset ve iş dünyasından üst düzey katılım ve desteğin olduğu etkinliklere katılım ücretsizdir. Sağlık, eğitim, tarım, sanat gibi farklı alanlarda birçok kurum ve kuruluş da stand açarak katılımların ilgisini beklemektedir. Bu standlarda çeşitli yarışmalar, hediyeler, ikramlar, iş başvuruları, iş görüşmeleri, ürün tanıtımları gibi birçok artı fayda sağlanmaktadır. Üniversiteler başta olmak üzere eğitim camiasının katılmasının özellikle beklendiği Türkiye İnovasyon Haftası etkinliklerine iş dünyasından da büyük ilgi gösterilmektedir.

TÜRKİYE İNOVASYON HAFTASI 2016 İSTANBUL ETKİNLİK PROGRAMI

8-9-10 Aralık 2016 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan Türkiye İnovasyon Haftası etkinlikleri kayıt ve karşılama ile başlamaktadır. Kayıt işlemlerinin yapıldığı ve giriş kartlarının verildiği kayıt ve karşılama programı sonrasında, açılış ve protokol konuşmaları gerçekleşecektir. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın da konuşma yapması beklenen açılış töreninde TİM Başkanı, Ekonomi Bakanı gibi önemli isimler söz almaktadır.

Açılış ve protokol konuşmalarından sonra, Zapata Yarış Hikayesi / “The Zapata Racing Story”, Fatih Kemal Ebiçlioğlu Paneli, Türk İş Dünyası Paneli, Biyonik Teknolojinin Yeni Çağı / “The New Era of Extreme Bionics”, Hedef Dijital Oyun İhracatı, Çözüm İnovasyon Paneli, Globalde İz Bırakan Türkler Paneli, Shell Eco Maraton Ödül Töreni, Büyüme Odaklı İnovasyon, Teknoloji İnovasyonu, Dünyayı ve Endüstriyi Nasıl Değiştiriyor?, Anlamlı Gelecekler Tasarlamak Konferansı, İnovasyon için Akademi, Hükümet ve Özel Sektörün İş birliği Konferansı, Sıra Dışı Kadınlar Paneli, Gelecekle İlgili Etkileşim Konferansı, Kaan Terzioğlu Paneli, Sosyal İnovasyon Paneli, Hyperloop’u Gerçeğe Çevirmek / Turning the Hyperloop into Reality Konferansı, İnovasyonda Ortak İlgi Alanları Konferansı, İnovasyonun Ekonomik Kalkınmadaki Gücü Paneli, Akıllı Şehirler / Smart Cities Paneli, Sağlığın Gelecek Vizyonu Paneli, Bilinçli Robotlar Paneli, İnovalig Ödül Töreni, Spor’da Sınır Tanımayanlar Paneli, Blue Ocean Stratejisi Konferansı, Sinema ve İnovasyon Paneli şimdiye kadar belirlenmiş olan etkinliklerdir.

İNOVATİM NEDİR?

İnovaTİM; Türkiye’nin en yenilikçi ve en girişimci 100 üniversitesin de 2000 kişilik bir ekip oluşturarak bu öğrencileri özel olarak İnovasyon, Entelektüel Sermaye ve Bilgi Çağı Ekonomisi konularında yetiştirmek üzere kurulmuş bir ailedir.

Temsilciler yıl içerisinde İnovatim ailesine özel olarak gerçekleştirilecek olan eğitimler, çalıştaylar, yurtiçi-yurtdışı teknik geziler, proje yönetimleri ve kariyer çalışmaları etkinliklerine katılarak, kişisel gelişimlerine önem verecek inovasyonun etki alanını üniversitelere yayacak, geleceğin Türkiye’sinde genç beyinlerin önünü açmaya öncülük edecektir.

Ayrıca yıl içerisinde Türkiye İnovasyon Haftası etkinliklerine katılarak birbirinden önemli konuşmacılara mihmandarlık yapacak, katılımcı üniversiteleri etkinlik boyunca koordine edecek ve etkinlikte önemli roller üstleneceklerdir. http://www.inovatim.org/#basvuru-formu adresinden başvuru formu doldurularak İnovaTİM ailesine üye olmak mümkündür.

TÜRKİYE İNOVASYON HAFTASINA KAYIT NASIL YAPILIR?

Türkiye İnovasyon Haftası ücretsiz olarak gerçekleşmektedir. Etkinliğe katılım için internet üzerinden kayıt yapılması gerekmektedir. Kayıt için https://www.turkiyeinovasyonhaftasi.com/online-kayit/ adresini ziyaret ederek formu doldurmak gerekmektedir.

Türkiye İnovasyon Haftası’na katılmak için online kayıt formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurup kayıt olmanız ve ardından katılmak istediğiniz etkinlikleri seçmeniz gerekmektedir. Katılımınızın onaylandığına dair size bir e-posta gönderilecektir. Etkinlik günü, üzerinde TC Kimlik numaranızın olduğu geçerli bir kimliği yanınızda getirmeniz gerekmektedir. Yabancı uyruklu katılımcıların online kayıt formunda yer alan bilgileri eksiksiz olarak destek@turkiyeinovasyonhaftasi.com adresine e-posta ile göndermeleri gerekmektedir.

Türkiye İnovasyon Haftası’na internet üzerinden kayıt olma fırsatı bulamayan kişiler, İstanbul Kongre Merkezi girişindeki karşılama noktasından nüfus cüzdanı yardımı ile kayıt yapabilmektedir. Yabancı dilde yapılan sunumlar için çeviri kulaklığını ücretsiz alabileceğiniz standlar, karşılaşılan sorunlarınıza yardımcı olacaktır. Çevir kulaklığı çok pahalı bir ürün olduğu için kayıp edilmesi durumunda tazmin edilmesi istenmektedir.Yorum Yap