4 Kasım 2016

Kadir Çalışkan

Türkiye Kosova Maçı Öncesi Arda Turan Belirsizliği

04/11/2016 - 14:30

Türkiye Kosova maçı yaklaşırken gözler Fatih Terim'in kadro seçimine çevrildi. Terim'in hangi oyuncuları kadroya davet edeceği merak konusu. 12 Kasım tarihinde oynanacak maç öncesinde Fatih Terim henüz bir açıklama yapmazken en çok merak edilen isimler Arda Turan ve Burak Yılmaz.
Türkiye Kosova Maçı Öncesi Arda Turan Belirsizliği

A Milli futbol takımı kritik virajda. Fatih Terim Arda Turan gerginliğinde yeni perde açılıyor. 12 Kasım tarihinde oynanacak Kosava maçı öncesinde gözler Fatih Terim’in açıklayacağı kadroda. Geçtiğimiz ay oynanan Ukrayna ve İzlanda maçlarında kaybedilen puanların faturası Terim’e kesilmişti. Arda Turan, Burak Yılmaz, Selçuk İnan gibi isimlerin yeniden Milli takıma dönüp dönmeyeceği merak konusu.

2018 Hayalleri Sona Erebilir

Türkiye, 2018 Dünya Kupası elemelerine oldukça kötü başladı. Türkiye, ilk olarak Hırvatistan ile deplasmanda 1-1 berabere kaldı. Ardından Konya’da oynanan maçta Ukrayna ile 2-0 geriye düşmesine rağmen 2-2 berabere kalarak 1 puan daha aldı. Son olarak ise İzlanda deplasmanında tarihinin en kötü oyunlarından birini sergileyerek sahadan 2-0 mağlup ayrıldı. Grupta 3 maç sonunda topladığı 2 puanla 4. sırada yer alan Türkiye’nin Kosava karşısında puan kaybına tahammülü yok.

Fatih Terim’in bu riski göze alarak kadro seçimi yapması bekleniyor. Forvet hattında yaşanan sıkıntının Burak Yılmaz, orta alandaki yaratıcı oyuncu sorununun ise Arda Turan ile giderilmesi muhtemel. Kosava karşısında yaşanacak herhangi bir puan kaybının telafisi olmayacak.Yorum Yap