9 Kasım 2016

Kadir Çalışkan

Türkiye’de Hedef Kosova

09/11/2016 - 9:33

Türkiye, Kosova ile oynayacağı kritik maçın hazırlıklarını sürdürüyor. 2018 Dünya Kupası yolunda 3 maç sonunda henüz galip gelemeyen A Milliler, Kosova maçına mutlak 3 puan parolasıyla hazırlanıyor.
Türkiye’de Hedef Kosova

Türkiye, 12 Kasım cumartesi akşamı karşılaşacağı Kosova maçının hazırlıklarına devam ediyor. Şuana kadar grupta henüz kazanamayan Fatih Terim’in öğrencileri Kosova maçına final gözüyle bakıyor. Arda Turan, Burak Yılmaz ve Selçuk İnan gibi isimlerin yeniden milli takıma dönmesi ile birlikte eski moralli günlerde yeniden geri gelmiş gibi görünüyor.

Grupta oynanan Hırvatistan, Ukrayna ve İzlanda maçlarında sadece 2 puan alınabilmesi A Milli futbol takımı oyuncularının ve Fatih Terim’in yoğun bir şekilde eleştirilmelerine neden oldu. Grupta liderlik için Hırvatistan ve İzlanda yarışırken Türkiye ise onların 5 puan gerisinde kaldı. Kosova maçı ile birlikte 2017 Mart ayına kadar milli maçlara ara verilecek. Bu ara öncesinde Türkiye, Kosova maçını kazanmak istiyor.

Arda Turan Yeniden Kadroda

Barcelona’nın yıldız oyuncusu Arda Turan, uzun bir aradan sonra yeniden milli formaya kavuştu. Fatih Terim ile yaşadıkları gerginlik ile gündeme gelen Turan’ın Kosova maçında sahada olması bekleniyor.Yorum Yap