6 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Türkiye’deki Note 7 Kullanıcılarına Müjde!

06/09/2016 - 10:40

Türkiye’deki Note 7 Kullanıcılarına Müjde!

Samsung, şu sıralar büyük ümitlerle piyasaya çıkardığı Galaxy Note 7 ile ilgili sorunlarla boğuşuyor. Bataryadan kaynaklanan sıkıntı nedeniyle daha önce bir açıklama yapan Samsung, arıza bulunan telefonları piyasadan toplatacağını duyurmuştu. Bunun üzerine Türkiye’deki Samsung Galaxy Note 7 kullanıcıları da ciddi bir tedirginlik yaşamaktaydı. Samsung Türkiye, spekülasyonların ardından sessizliğini bozdu ve Galaxy Note 7 ile ilgili bir açıklama yaptı.

Samsung Türkiye’den yapılan açıklama doğrultusunda Türkiye’de böyle bir sorun yaşanmadığının altı çizildi. Yine de sıkıntı yaşayan kullanıcıların telefonlarını iade edebileceğini belirten Samsung Türkiye yetkilileri, bu açıklama ile Galaxy Note 7 kullanıcılarını fazlasıyla rahatlattı. Bu durumda Türkiye’deki Samsung Galaxy Note 7 kullanıcıları için 2 farklı seçenek ortaya çıkıyor. Kullanıcılar, diledikleri takdirde telefonlarını yeni çıkacak Galaxy Note 7 ile değiştirebilecek ya da para iadesi talebinde bulunabilecekler.

Türkiye’deki Samsung Galaxy Note 7 kullanıcıları, telefonlarıyla ilgili bir sıkıntı yaşamaları durumunda Samsung Türkiye’ye başvuruda bulunabilirler. Böyle bir durum yaşadığınızda telefonunuzu garantiye göndererek değiştirmek istediğinizi belirtebilirsiniz. Samsung Türkiye tarafından telefonunuz incelendikten ve sorun algılandıktan sonra tarafınıza resmi dönüş yapılacaktır. Dilerseniz telefonunuzu piyasaya yeni çıkacak Samsung Galaxy Note 7 ile değiştirebilir ya da paranızı geri alabilirsiniz. Samsung, yıllardır elde etmek için büyük çaba sarf ettiği prestijini bu durum nedeniyle kaybetmeye hiç de niyetli değil. Bu durumda Samsung Galaxy Note 7 kullanıcılarının isteklerinin anında cevap bulduğu görülüyor.

Samsung Galaxy Note 7 ile ilgili dünya çapında yaşanan pil sorunları, bugün itibarı ile 40’a ulaştı. Türkiye’den henüz onaylanmış bir şikâyet olmasa da kullanıcıların büyük bir tedirginlik içerisinde olduklarını söyleyebiliriz. Samsung’ a olan güvenin bu durum sonrasında bir nebze de olsa azalması bekleniyor.Yorum Yap