18 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Tutuklu Askeri Lise Öğrencileri İçin Talimat Geldi

18/11/2016 - 22:26

Tutuklanan askeri lise öğrencilerin durumu hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'a talimat verdi. 15 Temmuz sonrası kapatılan askeri liseler ve ardından tutuklanan öğrenciler için çalışmalar hızlandırılacak. Fikri Işık, talimat üzerine ellerindeki verileri Adalet Bakanlığı'na aktararak işlemleri hızlandıracaklarını belirtti.
Tutuklu Askeri Lise Öğrencileri İçin Talimat Geldi

15 Temmuz sonrası kapatılan askeri liselerde bulunan pek çok öğrenci tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, askeri öğrenciler ve harp okulu öğrencilerinin tutukluluk durumu konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimat verdiğini açıkladı.

Işık, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile Akaryakıt İkmal ve NATO Pol Tesisleri İşletmesi Başkanlığının 2017 yılı bütçelerine ilişkin milletvekillerini sorularını yanıtladı.

Erdoğan Yaptığı Açıklamada;

“Askeri öğrenciler ve harp okulu öğrencilerinin tutukluluk durumuyla ilgili Sayın Cumhurbaşkanımızın da bizzat talimatı oldu, ‘Bir an önce bu araştırmaları yapın ve hiç kimsenin mağdur olmaması için gerekli tedbirleri alın.’ diye. Bizdeki bilgileri Adalet Bakanlığına aktarıyoruz. Bu noktada elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Zaaflarımızı göreceğiz ama Türk Silahlı Kuvvetlerini zayıflatacak hiçbir adımı da atmayacağız. Aksine attığımız bütün adımlar Türk Silahlı Kuvvetlerini daha da güçlendirecek. Çok daha güçlü, çok daha çevik, çok daha dinamik bir yapıyı inşallah oluşturacağız” ifadelerini kullandı.Yorum Yap