9 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

UEFA’nın Anketinde Van Persie Zirvede!

09/09/2016 - 10:28

UEFA’nın Anketinde Van Persie Zirvede!

UEFA’nın resmi twitter sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirilen ankette zirveye çıkan isim Fenerbahçe’den Robin Van Persie oldu. UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele edecek tkımlar arasında en çok golü kim atar şeklinde sorulan soru üzerine açılan ankete, UEFA tarafından belirlenen dört isim eklendi. Dört aday isim arasında Fenerbahçe’nin Hollandalı oyuncusu Robin Van Persie, ilk şıkta kendine yer buldu.

Zlatan’ı Geride Bıraktı!
Gerek dünya çapında gerekse Manchester’da yüksek bir taraftar kitlesine sahip olan Robin Van Persie, bu anket sonucunda %52’lik pay alırken, Zlatan İbrahimoviç’in de yer aldığı diğer şıkların toplamı ise sadece %48 edebildi. Manchester taraftarının eski oyuncularını çok özledikleri ve oylarını yine ondan yana kullanan kesimin çok fazla olması dikkat çekti. Gelen yorumlarda ise Manchester taraftarlarının onu özledikleri dile getirildi.

uefa-anketi

UEFA Europe League başlıklı 3 buçuk milyona yakın takipçisi bulunan resmi twitter hesabından yapılan anket kısa süreli olarak açık tutuldu. Saatler içerisinde sonuca ulaşan UEFA, bu listede Robin Van Persie ve Zlatan İbrahimoviç dışında Ikardi ve Dzeko’ya yer verdi. Sadece bir saat açık kalan ankete 18222 katılım gerçekleşti. Anketin çok kısa süre oylamaya açık kalmasındaki en büyük sebep ise, oyuncuların ve takımların fan sayfalarında durumun bildirilmesini ve oralardan yapılacak dönüşlerin engellenmesine yönelik. Süre kısa tutulunca sadece o an görenler ankete katılabildi. Bu da anketin daha adil şekilde yapılabilmesi için önemli bir düşünce olarak yansıdı.Yorum Yap