27 Nisan 2016

Kadir Çalışkan

Van’da Zırhlı Araca Saldırı!

27/04/2016 - 13:38

Van’da Zırhlı Araca Saldırı!

Van’da meydana gelen hain saldırıda, yine devriye görevi yapan güvenlik ekiplerimizin içerisinde bulunduğu zırhlı araç hedef alındı. Van’ın İpekyolu İlçesi Hacıbekir Mahallesi Lalapaşa sokakta meydana gelen alçak saldırıda terör örgütü üyeleri hem roketatar hem de el yapımı bombayla zırhı araca saldırdı. İlçede devriye görevi yapan polis, zırhlı araçla sokaktan geçtiği sırada hedef alındı. PKK terör örgütü üyeleri roketatarın zırhlı aracı sıyırıp geçmesi üzerine, bu kez de daha önceden sokağa yerleştirdikleri el yapımı bombayı patlattılar.

Zırhlı aracın roketatar saldırısından şans eseri kurtulmaları sayesinde ilk hasarı el yapımı bombadan alan araç, içerisinde bulunan polis memurlarının hayati bir yara almalarını engelledi. Saldırıda herhangi bir can kaybı yaşanmazken, araç içerisinde bulunan 3 polis memurumuz yaralandı. Olay yerine çağrılan ambulanslarla yaralı polisler Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldılar. Hastanede ilk müdahaleleri yapılan polislerin tedavisi sürüyor. Olay yerine çok sayıda ekip ve zırhlı araç sevk edildi. Bölgede geniş çaplı inceleme ve operasyon başlatan güvenlik ekipleri, hem saldırıyı düzenleyenleri yakalamak hem de bölgede bulunan PKK’lı töröristleri etkisiz hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

PKK’nın üst düzey yöneticileri son dönemde sık sık bu tarz eylemlerin artacağı yönünde açıklamalar yapıyorlar. Hem sahada hem de üst düzey yönetim kadrolarında büyük kayıplar veren örgütün birçok sığınak ve mağarası ile silah, gıda ve sağlık malzemeleri ele geçirildi. Bu sebeple günden güne köşeye sıkışan örgütün, az sayıda gruplarla saldırılar yapmaktan başka bir çaresi olmadığı düşünülüyor.Yorum Yap