31 Ağustos 2016

Kadir Çalışkan

Veliler FETÖ Nedeniyle Endişeli!

31/08/2016 - 14:13

Veliler FETÖ Nedeniyle Endişeli!

Fethullahçı Terör Örgütü, velilerin korkulu kabusu oldu. Çok sayıda okula kayyum atanması ile birlikte veliler şimdi çocuklarını hangi okula kayıt ettireceği konusunda çekinceli davranıyor. FETÖ operasyonu kapsamında her yeni gün farklı okul isimleri ön plana atılması sebebiyle veliler çocuklarının öğrenimlerinin yarıda kalmasını istemiyor. Bu nedenle temkinli davranan veliler MEB ile iletişime geçerek bilgi alma yolunu tercih ediyor.

MEB Yoğun Mesai Yapıyor!
Bugünlerde Milli Eğitim Bakanlığı çalışanlarının yoğun mesai harcadığı, özellikle gelen telefonların bunaltıcı yoğunlukta olduğu kaydedildi. Veliler, kayıt yaptırmayı düşündükleri okullar hakkında bilgi almak isterken, bu süreçte ilgili okula ilişkin herhangi bir kayyum ataması olup olmadığını da öğrenmeye çalışıyor.

MEB, yaptığı açıklamada, özel okul teşviki verilen okullara güven duyulabileceğini bildirirken, teşvik almayan okullar için ise detaylı incelemeler yapıldığına vurgu yapıldı. Bu okulların şuan için güvenilir veya güvenilmez şeklinde yorumda bulunulmasının yanlış olduğu da eklendi. Bu durumda teşvik alan okulların isimlerini merak eden veliler, hangi okul teşvik alıyor bilgisine ulaşma çabası içerisinde. MEB, tüm tam listeyi 2 Eylül 2016’da yayınlayacağını bildirdi.Yorum Yap