15 Şubat 2017

Muhammet Negiz

Volkswagen Dizel Motora Veda Ediyor

15/02/2017 - 9:39

Emisyon skandalı nedeniyle büyük bir itibar kaybına uğrayan Volkswagen, 2018 yılında dizel motor yerine benzinli ve hibrit modellere ağırlık verecek. Polo ve Golf marka araçlarda yeni anlayışın ağırlık kazanması bekleniyor.
Volkswagen Dizel Motora Veda Ediyor

Volkswagen firmasının emisyon skandalının izlerini silmek için yeni bir dönüşüm hazırlığında olduğu ifade ediliyor. Firmanın düşük yakıt üretimi için kullandığı yazılımın CO2 emisyon salınımını arttırmasının tespit edilmesi ile yaşanan sıkıntılar ve ABD’nin kestiği rekor ceza dünya çapında bir itibar kaybına neden oldu.

Volkswagen, yaşadığı sıkıntılı süreci geride bırakmak adına hibrit ve elektrikli otomobil konseptlerini tanıtarak ağırlık vereceği alan hakkında açıklama yaptı. Yapılan açıklamalara göre, 2018 yılından itibaren değişimin hızlanması ve küçük hacimli dizel motorların aşamalı olarak kalkması bekleniyor.

POLO VE GOLF ÖNCELİKLİ DEĞİŞİM BAŞLIYOR

Şirketin yeni dönem kararları doğrultusunda Polo ve Golf modellerinde dize motor tercih edilmeyecek. Söz konusu modellerde yeni nesil benzinli motor ve hibrit seçeneği getirilecek. Bu kapsamda ilk akla gelen motor ise 1.5 TSI EVO Blue Motion olurken, bu motor ile hem performans hem de tasarruf yönü öne çıkacak.Yorum Yap

 

film izle 2017 cs go crosshair kafa topu