3 Mayıs 2016

Kadir Çalışkan

Xiaomi Mi Max Geliyor!

03/05/2016 - 18:58

Xiaomi Mi Max Geliyor!

Çinli teknoloji firması Xiaomi’nin kısa bir süre sonra duyurmaya hazırlandığı yeni akıllı telefonu Mi Max internete sızdırıldı. Akıllı telefon pazarında yaşanan yaz hareketliliği tüm hızıyla devam ediyor. Yeni firmalar ve sektörde bulunan firmalara ait yeni ürün modelleri teker teker kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Ancak, Xiaomi şirketinin şu an yaşadığı gibi sızıntı sürprizleriyle çok sık karşılaşan firmalar, ürünlerinin çok daha önceden piyasada konuşulmaya başlanmasına engel olamıyorlar.

Çinli şirketin yeni modeli Mi Max, Mi Note ve Mi Note Pro modellerine oldukça benzeyen bir görünüme sahip. 6 inç boyutunda büyük ekrana sahip olan Mi Max, üst segment akıllı telefonların donanım özelliklerine sahip olmasa da bir phablet olarak, büyük ekranlı akıllı telefon tercih eden kullanıcılar için yeterli bir ürün.

Donanım açısından orta segment ürünü olan Mi Max, 3 GB RAM’e sahip. Diğer firmaların orta segment ürünlerinde yeni yeni çıtayı 3 GB’a yükselttiğini söylemek mümkün. Dolayısıyla Mi Max için bu kapasite gayet yerinde bir tercih olmuş. Öte yandan birçok tanınmış firmanın maliyet düşürmek için oldukça küçük depolama alanları kullanmasına rağmen, Xiaomi şirketi Mi Max için 32 GB dahili depolama alanına yer vermiş. Telefonda Qualcomm Snapdragon 6 çekirdekli işlemciye yer verilecek. Ayrıca, 16 Megapiksel çözünürlükte arka kamera ve 5 Megapiksel çözünürlükte ön kamera ile birlikte geliyor.

Mi Max’in ekranı Corning Gorilla Glass 4 ile korunurken, işletim sistemi olarak Anroid 6.0 Marshmallow kullanıyor. Çift SIM kart desteği de bulunan telefonda LTE destekleniyor yani 4.5G uyumlu. Bataryası hakkında henüz net bir bilgi olmasa da, işlemcisinin Snapdragon olmasından dolayı Mi Max’ın hızlı şarj özelliğine sahip olacağını söyleyebiliriz. 10 Mayıs 2016 tarihinde resmi olarak duyurulması beklenen cihazın, Asya pazarı dışında satışa sunulup sunulmayacağı bilinmiyor.Yorum Yap