30 Ağustos 2016

Kadir Çalışkan

Yeni Köprü’de İkinci Kaza!

30/08/2016 - 11:37

Yeni Köprü’de İkinci Kaza!

Geçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleştirilen Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde kısa sürede kazaların ard arda gelmesi endişe uyandırdı. Geçtiğimiz günlerde hafif ticari aracın yaptığı kazanın ardından bugünde iki tır facia saçtı. Birbirine giren iki tır ciddi maddi hasara neden olurken, tır şoförlerinden birinin hayatını kaybettiği diğerinin ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Kazanın nasıl meydana geldiği hakkında detaylı inceleme yapılırken, kaza hakkında soruşturma başlatıldı. Köprü’deki kaza istatistiği ise yukarı çıkmış durumda. Henüz açılışının ardından 1 hafta olmamasına rağmen ikinci büyük kazanın gerçekleşmesi, akıllarda soru işaretlerine neden oldu. Yol hattında mı problem var yoksa sürücü hatalarından kaynaklı mı olduğu yönünde kafa karışıklığına neden olan kazalar için köprüde yeni kurallar alınması bekleniyor.

Kaza nedeniyle Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde trafik akışı tek şeride düşerken, trafikte bir süre kilitlenme oldu. Kazadaki araçların büyük olması nedeniyle yolun kapandığı, açılması için ise büyük uğraş verildiği aktarıldı.Yorum Yap