6 Kasım 2016

Kadir Çalışkan

YouTube Ne Zaman Açılacak? Beklenen Açıklama Geldi!

06/11/2016 - 10:54

Youtube ne zaman açılacak diye merak eden milyonlar için beklenen açıklama geldi. 4 Kasım tarihinde internet erişiminin kesilmesinin ardından 2 gündür WhatsApp, Youtube, Facebook, Twitter gibi sosyal medya uygulamalarına erişimde sorunlar yaşanıyordu. Yapılan açıklamaya göre tehlike devam ettiği sürece internet erişimi normale dönmeyecek.
YouTube Ne Zaman Açılacak? Beklenen Açıklama Geldi!

YouTube erişiminin 2 gündür kısıtlı olması nedeniyle tepkiler giderek artıyor. 4 Kasım sabahı başlayan internet sorunu üzerinden 2 gün geçmesine karşın henüz düzelmedi. Başbakan Binali Yıldırım’ın tehdit devam ettiği sürece internet erişiminde yaşanan kısıtlamalar sürecek açıklamasının üzerinden 2 gün geçti. Merak edilen soru ise tehlikenin ne zaman geçeceği. Gelen bilgiler doğrultusunda 7 Kasım pazartesi sabahı mesai saati başlamadan önce internetin normale dönmesi bekleniyor.

WhatsApp, YouTube, Facebook, Twitter, İnstagram gibi uygulamalarda yaşanan sorunlar ve internetteki yavaşlama çok büyük maddi kayıplara neden oldu. HDP’li vekillerin tutuklanmasının ardından beklenen kalkışmanın yaşanmamış olması ise işin sevindirici tarafı.

Binali Yıldırım: ‘Tehlike Geçene Kadar Engel Devam Edecek’

“Güvenlik açısından zaman zaman bu tür tedbirlere başvurulabilir. Arkadaşlar güvenlik açısından zaman bu tip tedbirlere başvurulabilir. Bunlar geçici tedbirlerdir. Tehlike bertaraf edildikten sonra her şey normale döner.”

HDP eş başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile HDP’li vekillere yönelik gözaltı operasyonları ile birlikte sosyal medya uygulamalarına kısıtlama getirildi. Twitter, Facebook ve Youtube’a erişim engeli uygulanırken, kullanıcılar ilk kez WhatsApp’a girişte de sıkıntı yaşadı.

Başbakan’ın açıklamaları vatandaşı ikiye böldü. Kimileri internetin operasyonlarla bir ilgisinin olmadığı ve erişimin açılması gerektiği savundu, kimileri ise operasyonlar ne kadar sürerse sürsün internet kapalı kalabilir önemli olan devlettir görüşünü benimsedi.Yorum Yap