17 Şubat 2017

Muhammet Negiz

YSK Seçmen Sorgulama / Referandumda Nerede Oy Kullanacağım?

17/02/2017 - 21:15

16 Nisan Pazar günü gerçekleşecek olan anayasa referandumunda oy kullanmak isteyen vatandaşların oy kullanacakları yer ve oy kullanıp kullanamayacaklarına dair bilgilere YSK seçmen sorgulama ile ulaşılıyor. YSK seçmen sorgulama hakkında merak edilenler haberimizde yer alıyor.
YSK Seçmen Sorgulama / Referandumda Nerede Oy Kullanacağım?

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini öngören anayasa değişikliği referandumu için yasal süreç başladı. 16 Nisan 2017 tarihinde gerçekleşecek olan anayasa referandumu için seçmen listeleri askıya çıkarıldı. Vatandaşlar, 26 Şubat 2017 tarihine kadar seçmen sorgulama işlemini YSK resmi internet sitesi üzerinden yapabilecek. Sorgulama sonucunda seçmen listesinde yer almayan vatandaşlar, 26 Şubat’a kadar nüfus müdürlüklerine müracaatlarını yapacak.

Anayasa referandumunda oy kullanmak isteyen vatandaşların oy kullanıp kullanamayacağı ve oy kullanma yeri gibi bilgiler YSK seçmen sorgulama ile öğrenilebilmektedir. Bunun için Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) internet sitesine (www.ysk.gov.tr) girerek “Yurt İçi Seçmen Sorgulama” ve “Yurt Dışı Seçmen Sorgulama” seçeneklerinden birisini tercih etmek gerekmektedir. Sorgulama için linke TIKLAYINIZ.

Loading the player...

SEÇMEN SORGULAMA İŞLEMİ

Öncelikle (secmen.ysk.gov.tr) adresine giriş yapan seçmenler yurt içi ve yurt dışında olma durumuna göre seçmen sorgulama tercihinde bulunmaktadır.

Daha sonra Nüfus Cüzdanı ya da T.C. Kimlik Kartı bilgilerini girerek seçmen kaydını sorgulamak mümkün olacaktır.

Bağlantılı Haber  Referandumda Oy Kullanmamanın Cezası Ne?


Yorum Yap

 

film izle 2017 cs go crosshair kafa topu