12 Şubat 2017

Muhammet Negiz

Yurtdışındaki Vatandaşlar Yeni Kimlikleri Alamıyor

12/02/2017 - 11:52

2 Ocak tarihinden itibaren yeni kimlikler için başvurular başladı. Yurt içinde birçok vatandaş yeni kimliklerine kavuşurken, yurt dışındaki vatandaşlar için başvuru sürecinin henüz başlamadığı ifade edildi.
Yurtdışındaki Vatandaşlar Yeni Kimlikleri Alamıyor

2017 yılı itibariyle yeni kimlik kartı için başvuru süreci başladı. Vatandaşlar yeni kimlik kartlarını almak için başvurularına başlarken önemli bir kısmı da çipli kimliklerini teslim aldı. Yurt dışında bulunan vatandaşlar ise henüz konsolosluklarda altyapının tamamlanmaması nedeniyle yeni kimliklerini alamıyor.

Yeni kimlik kartları için başvurular devam ediyor. 2 Ocak 2017 tarihinden itibaren yurt genelinde başvuruların kabul edilmeye başlanan çipli kimlik kartlarını vatandaşlar teslim almaya başladı. Yurt dışında bulunan vatandaşların konsolosluklardan alması beklenen yeni kimlik kartları için başvuru sürecinin henüz başlamadığı ifade edildi. Başvurunun başlamama sebebi ise gerekli teknik altyapının henüz tesis edilmemesi olarak gösterildi. Yeni kimlik kartları için başkonsolosluklar henüz başvuruları kabul etmiyor.

GENELGE BEKLENİYOR

Yeni kimlik kartları konusunda yurt dışındaki vatandaşların temsilciliklerden alması gerektiği ifade edilmişti. Yapılan son açıklamaya göre yurt dışındaki vatandaşlara yeni kimlik kartının verilmesi için başkonsolosluklara yeni bir genelge gönderilmesi bekleniyor.

TEMSİLCİLİKLERE BAŞVURU YAPILACAK

Yurt dışındaki vatandaşların bulundukları yerdeki temsilciliğe başvuru yapması gerekiyor. Yurt içinde ise nüfus müdürlüklerine müracaat edilmesi isteniyor. Randevu sistemi ile başvuru yapılması istenirken ÖSYM sınavlarında henüz yeni kimlik zorunluluğu olmadığı ifade ediliyor. Yeni kimlik için başvuru sayısının 2 milyonu geçtiği ifade edilirken, basılan kimlik sayısının 800 bin civarında olduğu ifade ediliyor.

Bağlantılı Haber  Yeni Kimlik Başvuru ve Gerekenler (Adım Adım Yeni Kimlik İçin Yapılacak İşlemler)


Yorum Yap

 

film izle 2017 cs go crosshair kafa topu