26 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Zabıta Alımı 2017 Yılında Artış Gösterecek! İşte Zabıta Alım Şartları

26/11/2016 - 21:01

Zabıta alımları yeni yıl ile birlikte artışa geçecek. Belediyelerden gelen açıklamalar doğrultusunda 2017 ocak ayı sonrasında her belediye kendi ilanını yayınlayacak ve şartları belirleyecek. Zabıta memur olmak isteyenlerin bulundukları il belediyelerince yapılacak duyuruları yakından takip etmeleri gerekiyor.
Zabıta Alımı 2017 Yılında Artış Gösterecek! İşte Zabıta Alım Şartları

Zabıta alımları son dönemde oldukça arttı. Pek çok belediye dönem dönem açtığı ilanlara zabıta alımı gerçekleştiriyor. Belediyelerden gelen haberlere göre 2017 yılı ile birlikte zabıta alımlarında artış gözlenecek. 2017 Ocak ayı ile birlikte pek çok belediye zabıta alımı için ilan yayınlayacak.

Zabıta olmak isteyenlerin ilanları düzenli olarak takip etmeleri gerekiyor. Her belediye kendi alım şartlarını belirleyerek belli aralıklarda alım yapmaktadır. Yeni yıl ile birlikte belediyelerin yapacağı duyurulara dikkat edilmesi gerekiyor.

Zabıta Nasıl Olunur?

Zabıta memuru olmak isteyenler ilan yayınlayan belediyeler tarafından talep edilen KPSS puanını yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından almış olmaları olmazsa olmaz şartlardan bir tanesidir. Zabıta memuru olmanın bir diğer yolu ise açıktan atamadır. Belediyeler açıktan atama yolu ile zabıta alımlarını genellikle Askeri personeller arasından yapabiliyorlar. Türk Silahlı Kuvvetlerinden Ayrılan ve 10 yıl görev yapanlar bu atama yönteminden faydalanabiliyor.

Zabıta Olmak İçin Gerekli Şartlar

T.C. Vatandaşı Olan Adaylar,
30 Yaşından gün almamış olan adaylar,
Kpss Puanı Yeterli olan adaylar,
En Az Lise Mezunu Olan Adaylar.2 Yorum

 

 • Enes koçaker :

  10 Aralık 2016-19:29

  Ben KPSS’den 82 puan olur muyuz inşallah
  0  0
 • Zafer kaya :

  17 Aralık 2016-19:13

  Ben 90 aldım olur muyuz inşallah
  0  0