9 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Zayıflama İlaçları Tehlike Saçıyor!

09/09/2016 - 2:12

Zayıflama İlaçları Tehlike Saçıyor!

Bugün sizlere 1 haftada 10 kilo verdiren mucize bir zayıflama ilacından söz edeceğiz. Bir saniye durun, sizce böyle bir şey mümkün mü? Böyle bir şey mümkün olmasa da birçoğumuz internette gördüğümüz bu çeşit haberlere bir anda inanıveriyoruz. Süslü cümleler ve büyük vaatlerle satışa sunulan zayıflama hapları, aslında kişiye verdikleri türlü türlü zararlarla anlatılmalı. Zayıflama hapları, tamamen satış amaçlı üretilen ve kişiyi yoğun bir depresyon sürecine; bazen de ölüme kadar sürükleyen kimyasal maddelerden oluşmakta. Obezite tedavisinde kullanılan hapların, başka haplarla harmanlanması sonucunda üretilmektedirler. Kaldı ki obezite tedavisinde kullanılan ilaçlar, ancak doktor kontrolünde kullandıklarında sonuç verebilirler. Obezite tedavisi uygulayan doktorlar, bu ilaçları hastalarına vermeden önce birçok tetkik yapmakta; kişinin bu ilaçları kullanmaya elverişli olması durumunda bu yöntemi tercih etmektedirler. Zayıflama ilaçlarını alan kişilerse hiçbir tetkik yaptırmadan, sadece kutu üzerinde yazan ibarelere dayanarak kendilerini tüketmekte. Bu ilaçların içeriğinde bulunan maddeler, kalp ritmini önemli ölçüde yükseltirken çeşitli hastalıkların temelini oluşturabilmekte.

Zayıflama ilaçlarının saçtığı tehlikeler, kişinin yaşamının sonlanmasına kadar ilerleyebilmekte. Ne var ki bu ilaçları üretenler, sorumluluğu daima kendi üstlerinden atarak başka sebepler üzerinde yoğunlaşıyorlar. Bitkisel zayıflama ilaçları da tıpkı kimyasal içeriğe sahip ilaçlar gibi tehlike saçıyor. Zayıflamaya yardımcı bitkileri doğrudan tüketmek varken neden başka maddelerle desteklenmiş ilaçları kullanasınız ki?

Zayıflama ilaçları, daha doğrusu zayıflattığı iddia edilen ilaçlar; başta kalp krizi, yüksek tansiyon, panik atak, anksiyete bozukluğu, akciğer kanseri, lösemi, mide kanseri, bağırsak sendromları olmak üzere birçok hastalığın tetikleyicisi rolünde. Bu tür ilaçlardan kati suretle uzak durmalı, çevrenizde böyle ilaçlar kullanan kişileri de mutlak suretle uyarmalısınız. Aksi takdirde hem kendi sağlığınızdan; hem de sevdiklerinizin sağlığından olabilirsiniz.Yorum Yap