1 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Zoom Özelliği Geldi!

01/09/2016 - 19:52

Zoom Özelliği Geldi!

Sosyal medyanın son yıllardaki en popüler uygulaması instagram, yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz ay hikayelerim kısmını yayına geçiren ve ilgi gören instagram, şimdi de fotoğraf yakınlaştırma özelliğini sundu. Güncelleme ile gelen özellik sayesinde istediğiniz fotoğrafları yakınlaştırabiliyorsunuz. Herhangi bir kalite bozulmadan yakınlaştırma işlemi yapılması da ayrıca beğeni aldı.

Aktif olarak yayına sunulan özellik bazı telefonlarda aktif değilse, uygulamanın son sürümüne güncellenmesi gerekmekte. Aksi taktirde son sürüm instagram uygulaması bulunmayan cihazlarda bu özellik kullanılamayacak. Otomatik güncelleme yapanlar ise değişikliği ilk farkedenler oldu.

Zoom özelliğinin nasıl kullanılacağı ise kafa karıştırdı. Özellik, instagram tarafından duyurulmuş olmasına rağmen zoom yapılması için herhangi bir buton göremeyenler nasıl bu işlemi gerçekleştireceğini bulamadı. Aslında instagram burada daha güncel bir kullanım sunuyor. Bu nedenle keşfedilmesi biraz zaman alabilir. Fotoğraflara zoom yapabilmek için iki parmağınızı kullanmanız gerekiyor. Yani kendi telefonunuzda resimleri nasıl büyütüp yakınlaştırıyorsanız aynı şekilde instagramda da pinch to zoom olarak isimlendirilen şekilde zoom yapıyorsunuz.Yorum Yap